Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

KERNAU

Płyta grzewcza od kuchni, czyli który model wybrać?

Płyta grzewcza od kuchni,

Ewolucja sprzętów kuchennych sprawiła, że kuchenka, dawniej postrzegana jako całość, dziś stanowi dwa zupełnie niezależne od siebie urządzenia. Obok piekarnika, kluczowym elementem wyposażenia kuchni jest płyta grzewcza – ceramiczna, gazowa lub indukcyjna. Różnorodność zarówno modeli, jak i technologii powoduje, że odpowiedni jej wybór nie jest zbyt prostym zadaniem. Która płyta najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni?

Kompletując kuchenny sprzęt AGD możemy pozwolić sobie na niemalże zupełną dowolność w wyborze rozwiązań, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Poza kierowaniem się wymogami estetycznymi i funkcjonalnością, konieczne jest dopasowanie konkretnego modelu do typu instalacji i obecnej aranżacji kuchennej. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na urządzenie wolnostojące, czy też płytę do zabudowy.

Klasycznie, skutecznie, elektrycznie

Klasycznie, skutecznie,

Najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem są płyty elektryczne. Wykonane z estetycznego, ceramicznego szkła, często bardzo przypominają z wyglądu płyty indukcyjne. Elektryczna kuchenka doskonale nadaje się do gotowania na „wolnym ogniu”. To właśnie możliwość ustawienia bardzo małej mocy pozwala na osiągnięcie pełnego aromatu dań – zup, sosów, gulaszy. Ponadto płyta ta możliwa jest do zamontowania prawie w każdej kuchni, a zróżnicowane pod kątem kształtu i liczby palników modele dostępne są również w bardzo konkurencyjnych cenach. Sterowana, dotykowa płyta ceramiczna Kernau KHC 6421 łączy w sobie wszystkie te atuty, oferując dodatkowo technologię Hi-Light, odpowiedzialną za bardzo szybkie nagrzewanie. Po zakończeniu gotowania wskaźnik ciepła resztkowego informuje natomiast o tym, które pole grzewcze jest wciąż ciepłe, co chroni przed poparzeniami. Znacznym udogodnieniem jest również blokada rodzicielska, zabezpieczająca przed nieumyślnym uruchomieniem płyty przez dzieci. Płyta automatycznie wyłączy się także w przypadku jej zalania.

Gotowanie na pełnym gazie

Gotowanie na pełnym

W sytuacji, gdy w kuchni jest instalacja gazowa, możliwy jest wybór płyty z podłączeniem do gazu. Gotowanie na tego typu płycie ma swoich zagorzałych zwolenników, którzy cenią sobie przede wszystkim szybkość nagrzewania i możliwość precyzyjnego regulowania intensywności płomienia w palniku. Jeszcze większą moc (3800 W) pozwala uzyskać płyta gazowa Kernau KGH 6421 TCI X, wyposażona w dodatkowy palnik TURBO. Jej funkcjonalność zapewniają również udogodnienia, takie jak automatyczna zapalarka, zintegrowana z pokrętłami oraz żeliwne ruszty o modułowej budowie, które bez przeszkód mogą być myte w zmywarce. Płyta ta jest również bezpieczna. Zabezpieczenie przeciwwypływowe automatycznie odcina dopływ gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia. Obecnie możliwy jest wybór różnych rodzajów płyt podpalnikowych, wykonanych zarówno ze stali nierdzewnej, jak i ze szkła ceramicznego w odcieniu czarnym lub białym. 

Kulinarny magnetyzm, czyli indukcja

Kulinarny magnetyzm,

Płyty indukcyjne są zdecydowanie najefektywniejsze spośród wszystkich dostępnych na rynku płyt. Gotowanie na nich odbywa się znacznie szybciej (nawet do 40%), niż ma to miejsce w przypadku płyt elektrycznych i gazowych. Ponadto gwarantują większą oszczędność energii – w ich wypadku nagrzewa się jedynie dno garnka, a nie sama płyta. Model KIH 6412-4B marki Kernau gwarantuje ustawienie dowolnego spośród aż 10 poziomów grzania. Funkcja „bridge” umożliwia z kolei połączenie sąsiadujących pól w jedno, co umożliwia znaczące zwiększenie powierzchni grzewczej i pozwala na przyrządzenie potraw nawet w bardzo dużych naczyniach.

Kulinarny magnetyzm, czyli indukcja 2

Za sprawą nieprzejrzystej powłoki black undercoat oraz Anti Touch, zabezpieczającej przez pozostawianiem odcisków palców, płyta ta stanowi estetyczne i proste w czyszczeniu dopełnienie nowoczesnej przestrzeni kuchennej. Ponadto obszar grzania w przypadku płyt indukcyjnych jest dopasowany właśnie do średnicy ustawionego na nim naczynia. Dzięki temu, że w czasie gotowania płyta jest zimna, żywność, która wykipi z garnka, nie przypala się na niej i nie przywiera, przez co po gotowaniu bardzo łatwo przywrócić kuchni idealny blask. Podczas wyboru płyty indukcyjnej, warto pamiętać także o tym, że wymaga ona specjalnych garnków, wykonanych ze stali ferromagnetycznej.

Więcej informacji na temat nowoczesnych urządzeń kuchennych Kernau znaleźć można na stronie: www.kernau.com.

Źródło: informacja prasowa

2017-11-09

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket