Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Kolekcja obrazów na dużym ekranie - The Frame

Kolekcja obrazów na dużym ekranie -

W nastrojowych wnętrzach historycznego budynku Szarotka na terenie Fortu Mokotowskiego w Warszawie odbyła się polska premiera telewizora The Frame marki Samsung będącego połączeniem sztuki i techniki.

Kolekcja obrazów na dużym ekranie -

Wśród zaproszonych gości był prezes Samsung Electronics Polska Joseph Kim.

Prowadzący prezentację Marcin Prokop rozmawiał na początku z zaproszonymi gośćmi na temat łączenia sztuki z techniką. Ewa Mierzejewska autorka bloga wnętrzarskiego zwróciła uwagę, że zwiększa się zainteresowanie sztuką w połączeniu z rozwiązaniami technicznymi, które umożliwiają tworzenie nowych aranżacji wnętrz. Przykładem jest telewizor The Frame, którego nieatrakcyjny ciemny ekran, jeśli nie oglądamy telewizji może być atrakcyjnym obrazem, a nawet galerią sztuki.

Kolekcja obrazów na dużym ekranie 2

O zaletach nowego telewizora opowiadał Maciej Konieczny dyrektor części telewizyjnej i audio w firmie Samsung Electronics. The Frame to połączenie atrakcyjnego wzornictwa  z możliwością wyświetlania galerii obrazów, z bardzo dobrej jakości telewizorem Ultra HD HDR Smart TV. Jedno kliknięcie na pilocie to szybki dostęp do wielu aplikacji. Telewizory o przekątnej 55 i 65 cali będą do kupienia w sklepach marki Samsung Brand Stores.

 

Kolekcja obrazów na dużym ekranie 3

Na temat zalet telewizora The Frame rozmawiał z gośćmi Henryk Chorążewski z firmy Samsung.

Szczegółów na temat rozwiązań technicznych można się było dowiedzieć od trenerów firmy Samsung. W galerii Samsung Collection jest dostępnych bezpłatnie ponad 100 dzieł sztuki, natomiast w ramach usługi abonamentowej będzie możliwy dostęp do kolekcji poprzez Art Store gdzie znajdują się obrazy z galerii, takich jak: LUMAS, Saatchi Art, Sedition i Muzeum Albertina.

Kolekcja obrazów na dużym ekranie 4

Zdjęcia i obrazy mogą być wyświetlane na różne sposoby.

Można tworzyć własne kolekcję zdjęć i obrazów i prezentować je na 6 sposobów. Na przykład wyświetlać kilka zdjęć i dobrać passe-partu oraz dodać im matowy wygląd aby naturalnie się prezentowały.

Kolekcja obrazów na dużym ekranie 5

Wybór ustawień i opcji wyświetlania odbywa się także za pośrednictwem aplikacji Smart View w smartfonie.

Możliwość schowania kabli łączących telewizor z urządzeniami zewnętrznymi, zastąpienia ich jednym przewodem światłowodowymi i przystawką one connect to dodatkowa zaleta przy aranżacji wnętrza. Wieszak No Gap sprawia, że telewizor przylega idealnie do ściany. Wymienna rama dostępna w trzech kolorach orzechowym, beżowym, i białym mocowana na magnesy umożliwia dopasowanie obudowy w do wnętrza pokoju. Aby jak najlepiej prezentować obrazy czujniki dostosowują jasność obrazu do poziomu.

Kolekcja obrazów na dużym ekranie 6

Jedną z nagród na aukcji dzieł sztuki Jakuba Słomkowskiego był telewizor The Frame.

Atrakcją dla gości była aukcja dzieł sztuki Jakub Słomkowskiego, który zdobył jedną z nagród w 2009 r. w konkursie Samsung Art Master, za instalację Program Music Box. Ufundował trzy swoje prace, które zostały wystawione na aukcję dla zebranych gości. Niespodzianką było, że jedną z prac był telewizor The Frame wyświetlający obraz artysty.

2017-10-30

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket