Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

KOHERSEN

Wielofunkcyjny indukcyjny robot kuchenny MYCOOK

Wielofunkcyjny indukcyjny robot kuchenny

Kohersen to jeden z najbardziej uznanych na świecie producentów zaawansowanych robotów kuchennych. Marka należy do grupy Taurus, znanej choćby ze znakomitych elektronarzędzi. Tę techniczną specjalizację i kunszt techniczny widać w każdym detalu robota.

Można by zastanawiać się nad bryłą czy wzornictwem, ale Hiszpanie są w tej materii wyjątkowi i niepowtarzalni. Ze stylem tym nie należy raczej polemizować, a przyjąć go jako wyjątkowy, autorski i na pewno przy tym unikalny. A przy okazji – co trzeba podkreślić – konstrukcja Mycooka ma wiele zalet ergonomicznych oraz tych czysto praktycznych, związanych z jego obsługą. Nic tu nie przeszkadza, nic nie zawadza, nie zachlapiemy też tego, czego nie należy, np. panelu sterowania robota. Już na wstępie dodajmy też, że nieco krzywdzące jest określanie go mianem tylko robota. Jest to bowiem model o niebywałych możliwościach kulinarnych i funkcjonalnych. Mycook wykorzystuje technikę indukcyjną i może gotować, przygotowywać potrawy z użyciem pary, smażyć z użyciem małej ilości oleju (sauté), rozcierać, szatkować, rozdrabniać, emulgować, blendować, zagniatać, miksować, ubijać, rozcierać, mielić, rozcierać, warzyć wywary i ważyć… z użyciem wagi. Pojemność jego zbiorników jest przy tym imponująca – wynosi 2,5 i 3,5 l!

Przyznam szczerze, że z nutą ekscytacji, ale i małych obaw podeszłam do testu robota, ponieważ nie należę do kulinarnych talentów. Dla spokoju ducha, ale i dla potrzeb testu wybrałam dość proste danie, wychodząc z założenia, że w prostocie siła. Jeśli tu robot nie zawiedzie, to i znakomicie sprawdzi się w bardziej wyrafi nowanych i rozbudowanych daniach. A propos dań i przepisów, to świetnym pomysłem jest załączenie do robota specjalnej książki kulinarnej (pięknie wydanej). Przepisy są tu klarownie napisane i jest ich wiele. Ja wybrałam krem z groszku ze względu na prostotę i czas przygotowywania, ale i dlatego, że jest to danie zdrowe i pożywne.

Wielofunkcyjny indukcyjny robot kuchenny MYCOOK 2

Panel sterowania, choć na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowany, w rzeczywistości jest niezwykle intuicyjny, prosty. Ma także opcję podświetlenia. Najważniejsze, by wybrać temperaturę, czas i prędkość. Paleta wyboru temperatury jest, jak widać, bogata. Naczynie główne jest, jak wspomniałam, niezwykle pojemne, a jego uchwyt ergonomiczny. Być może, jest to kwestia nowości produktu i dobrego spasowania, ale pokrywka mogłaby odrobinę łatwiej zamykać się i otwierać. Dla kobiety to ważne. Wspaniałą cechę mają dobrej jakości noże, które ostrzą się same, są znakomicie zaprojektowane i wykonane oraz, oczywiście, niezwykle ostre.

Wielofunkcyjny indukcyjny robot kuchenny MYCOOK 3
Wielofunkcyjny indukcyjny robot kuchenny MYCOOK 4

Co prawda, groszek nie jest twardym warzywem, ale mimo wszystko – duży plus za idealną konsystencję po jego rozdrobnieniu. Załączony koszyczek jest przydatny, gdy chcemy ugotować produkty, a nie je miksować. Właśnie w takich akcesoriach objawia się prawdziwa, a nie tylko deklarowana wielofunkcyjność danego urządzenia.

Wielofunkcyjny indukcyjny robot kuchenny MYCOOK 5
Wielofunkcyjny indukcyjny robot kuchenny MYCOOK 6

Misa i piętro do gotowania na parze są łatwe w montowaniu. W zestawie znajdują się też tzw. motylek i łopatka, którymi wygodnie się miesza, nie zarysowują wnętrza robota, a materiał wykonania sprawia, że łatwo się je czyści po skończonej pracy. Zupa nie przywarła do ścian robota, była gładko zmiksowana, ugotowała się w krótkim czasie i była wyjątkowo smaczna!

Wielofunkcyjny indukcyjny robot kuchenny MYCOOK 7
Wielofunkcyjny indukcyjny robot kuchenny MYCOOK 8

Zapewne robot sprawdzi się doskonale i w innych, bardziej zaawansowanych daniach. To czuć. Praca z nim to przy tym niebywały komfort i przyjemność. A to także się liczy. W każdej minucie, spoglądając też na niego, ma się poczucie satysfakcji. Model pracuje miarowo, efektywnie, jest solidny i dopracowany. Jeśli więc ktoś lubi sobie ułatwiać życie i ceni najwyższy komfort, na pewno będzie zadowolony z robota. Ważna uwaga to fakt, że trzeba dobrze zapoznać się z jego instrukcją i możliwościami (w tym montażem). Robot jest naprawdę niesamowity.

Wielofunkcyjny indukcyjny robot kuchenny MYCOOK 9
2017-10-27

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket