Strona domowa / / Artykuły / Konferencja

PHILIPS LIGHTING

Konferencja „Czy dbasz o swoje oczy”

Konferencja

fot. Przemek Blechman

W przeddzień tegorocznego Światowego Dnia Wzroku 12 października Philips Lighting, światowy lider w branży oświetleniowej zorganizował konferencję prasową na temat wpływu oświetlenia na wzrok i samopoczucie

Konferencja

Bart de Beucker, Head of Global Brand & Marketing Communications opowiedział dlaczego kampanię rozpoczyna się w Polsce.

Podczas spotkania w studio fotograficznym przedstawiono wyniki globalnych badań przeprowadzonych przez firmę Philips Lighting na temat poziomu świadomości, jak duży jest wpływ światła na zdrowie i samopoczucie.

Konferencja 2

Kristof Vermeersch, Head of Global Product Management for LED Spots opowiadał Katarzynie Bosackiej o wynikach badańwpływu światła na zdrowie  samopoczucie.

Zaproszeni eksperci (dr Piotr Woźniak, okulista, Paweł Morawski, dr nauk fizycznych) opowiedzieli, na jakie parametry zwracać uwagę wybierając w sklepie lampę LED i jakimi zasadami kierować się dopasowując oświetlenie do różnych życiowych aktywności (praca, nauka, relaks), ze szczególnym uwzględnieniem wieku (40-latek potrzebuje 2-3 razy więcej światła niż 20-latek, aby tak samo sprawnie i w koncentracji wykonać to samo zadanie).

 

Konferencja 3

Konferencję edukacyjną prowadziła Katarzyna Bosacka, która została twarzą kampanii „Czy dbasz o swoje oczy”.

Z badań Philips Lighting wynika, że w porównaniu z rówieśnikami polskie dzieci i młodzież spędzają najwięcej czasu na odrabianiu lekcji w domu. Światło złej jakości (niejednolite, migoczące, o nieodpowiedniej temperaturze barwowej) może skutecznie przeszkadzać w nauce, obniżając koncentrację i wywołując rozdrażnienie.

Konferencja 4

Okulista dr Piotr Woźniak opowiadał o roli światła na nasz wzrok i samopoczucie.

Tematyka kampanii i wyniki badań nabierają szczególnie mocnego wydźwięku w kontekście szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, która przewiduje, że do 2050 1 roku co druga osoba na świecie będzie krótkowzroczna, a obciążenie naszych oczu jest coraz większe, bo spędzamy więcej czasu w pomieszczeniach przed monitorami komputerów i innych inteligentnych urządzeń.

Konferencja 5

 dr. Paweł Morawski wyjaśniał na jakie parametry podawane na opakowaniach LED należy zwracać uwagę.

Warto więc dbać nie tylko o sprawność fizyczną i prawidłową wagę, ale także o komfort oczu - z pełną świadomością, jak bardzo polegamy na naszym wzroku w codziennym życiu. O wzrok trzeba dbać już od dziecka. Firma Philips Lighting określiła 7 zasad dbania o oczy. Należy zainwestować w wysokiej jakości oświetlenie LED, zachęcać dzieci do zwiększonej aktywności na świeżym powietrzu. ograniczać czas spędzany przed ekranami telefonów, telewizorów, komputerów, zadbać o odpoczynek dla oczu, wzbogać dietę, ćwiczyć jogę oczu, regularnie badać wzrok u okulisty lub optyka. Po konferencji można było porozmawiać z prelegentami i zapoznać z najnowszymi źródłami światła, zbadać wzrok, poznać ćwiczenia Yogi dla oczu.

Konferencja 6

 W praktyce można było zobaczyć czym się różnią poszczególne rodzaje lamp LED.

2017-10-14
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket