Strona domowa / / Artykuły / Warsztaty oświetleniowe firmy

ZUMTOBEL GROUP

Warsztaty oświetleniowe firmy Zumtobel i Zumtobel Group Services

Warsztaty oświetleniowe firmy

W Warszawie na początku października odbyły się warsztaty poświęcone najnowszym rozwiązaniom w IoT, obejmujące komunikację, zarządzanie danymi i dodatkowymi usługami w oparciu o infrastrukturę oświetleniową.

Warsztaty oświetleniowe firmy Zumtobel i Zumtobel Group Service 1

Warsztaty rozpoczęły się od wystąpienia manager marketing Danieli Proksch, która przedstawiła strukturę i filozofię działania przedsiębiorstwa. Austriacka firma jest globalnym graczem w przemyśle oświetleniowym. Ma 12 fabryk na czterech kontynentach, biura handlowe i partnerów w 90 krajach oraz zatrudnia 6760 pracowników.

Warsztaty oświetleniowe firmy Zumtobel grup 2

Zumtobel – marka oświetlenia architektonicznego.

Oferuje produkty czterech marek: Tridonic, acdc, Thorn i Zumtobel. Marka Tridonic to kompletne rozwiązania do zarządzania i sterowania oświetleniem w oparciu o takie podzespoły jak moduły LED, zasilacze, elektroniczne moduły kontrolne, czujniki oraz rozwiązania programowe. Pod marką Thorn są sprzedawane wewnętrzne i zewnętrzne oprawy oświetleniowe LED o atrakcyjnym wzornictwie do biur, handlu, przemysłu, szkół, obiektów sportowych, których światłem można sterować za pomocą różnych aplikacji.

Zumtobel to marka premium w segmecie oświetlenia architektonicznego, oferująca zintegrowane rozwiązania oświetleniowe, w tym zarządzanie oświetleniem. Oprawy tej marki zaprojektowano przy współpracy z czołowymi projektantami oświetlenia.

Warsztaty oświetleniowe firmy  Zumtobel i Zumtobel Group Service 3

Poznanie zastosowań produktów Zumtobel Group ułatwiała aplikacja VR.

Marka acdc to innowacyjne oprawy do najbardziej wymagających projektów oświetleniowych, przeznaczone przede wszystkim do kreatywnego, dynamicznego oświetlenia, np. elewacji prestiżowych obiektów, takich jak hotele i restauracje. Firma Zumtobel Group Services zajmuje się usługami projektowymi i programowymi. Grupa Zumtobel łączy wszystkie usługi w ramach jednej jednostki biznesowej. Działa także w Polsce. Oddział ZG Lighting Polska ma filie w Poznaniu, Warszawie i Poznaniu, zatrudniające 30 pracowników – zespoły inżynierskie, projektowe i serwisowe oraz sprzedaży.

Warsztaty oświetleniowe firmy Zumtobel i Zumtobel Group Service 4

Jednym z najważniejszym elementów systemu Litecom jest czujnik natężenia oświetlenia montowany na dachu budynku.

W drugiej części spotkania można było poznać oświetleniową platformę Litecom, instalowaną w biurowcach. System platformy składa się z czujnika natężenia światła zamkniętego w hermetycznej obudowie, zainstalowanego na dachu budynku, zastępującego wiele czujników światła dotychczas instalowanych w pomieszczeniach. Brak czujników natężenia oświetlenia w pomieszczeniach zmniejsza koszty instalacji. Mierzy on natężenie światła i kierunek jego padania. Te dane służą do sterowania roletami okiennymi zapobiegającymi zjawisku olśnienia powodowanego słońcem, które utrudnia pracę pracownikom.

Warsztaty oświetleniowe firmy Zumtobel i Zumtobel Group Service 5

Za pomocą aplikacji na tablecie czy smartfonie można było zmieniać kolory światła opraw.

Instalacja oświetleniowa budynkowa jest realizowana w oparciu o sterowanie DALI, które umożliwia indywidualne adresowanie stateczników opraw oświetleniowych. System zapewnia sterowanie oświetleniem tak, aby wykorzystać jak najlepiej światło dzienne i dopasowywać sztuczne, aby najlepiej odwzorowywało światło słoneczne. W praktyce można było zobaczyć, jak działa sterowanie natężeniem oświetlenia oprawami LED zainstalowanymi na sali konferencyjnej. Aplikacja na tablecie, smartfonie czy komputerze umożliwiała ściemnianie, zmianę temperatury barwowej i kolorów, tworzenie scen oświetleniowych. Aplikacja jest intuicyjnie obsługiwana i programowana.

Warsztaty oświetleniowe firmy Zumtobel i Zumtobel Group Service 6

Ostatni wykład poświęcony był omówieniu zastosowania oświetlenia IoT w supermarketach. Zebrane dane umożliwiają analizę poruszania się klientów po hali i przygotowanie instalowania oświetlenia tak, aby przyciągało ich do innych wybranych stoisk. Dla każdego sklepu są przygotowane także aplikacje na urządzenia mobilne do informowania o lokalizacji produktów.

2017-10-11
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket