Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

iROBOT

15. urodziny iRobota Roomba!

Piętnaście lat temu narodziła się technologiczna i pop-kulturowa “ikona”. Mowa o pierwszym na świecie i w historii marki iRobot robocie odkurzającym – Roomba. Do dziś firma sprzedała na całym świecie ponad 20 milionów robotów sprzątających, a w samej Polsce już przeszło 200 tysięcy!

Co jeszcze zdarzyło się w 2002 roku? – walutę Euro wprowadzono w formie gotówkowej w dwunastu państwach UE, Apple wprowadziło drugą generację odtwarzacza iPod, Brazylia została Mistrzem Świata w piłce nożnej, na terenie USA wprowadzono pierwszy telefon z wbudowaną kamerą, a w kinach premierę miał Człowiek-Pająk. 

Firma iRobot zmieniła sposób w jaki ludzie sprzątają swoje domy. Pierwszy robot odkurzający Roomba poruszył rynek, który nie zmienił się praktycznie w przeciągu wcześniejszych 100 lat. Od 15 lat iRobot udoskonala swoje produkty, oferując możliwości komunikacji bezprzewodowej oraz systemy mapowania, które pomogą również stworzyć inteligentny dom przyszłości.

“Wprowadzenie robota odkurzającego Roomba pozwoliło stworzyć nową kategorię na rynku, czyniąc iRobot marką artykułów gospodarstwa domowego,” powiedział Colin Angle, Prezes i założyciel iRobot. “Minęło 15 lat i jesteśmy podekscytowani możliwością świętowania tego wydarzenia, będącego kamieniem milowym. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z faktu jak wiele jeszcze przed nami. Patrząc w przyszłość w ciągu kolejnych 15 lat roboty staną się centralną częścią inteligentnego domu, pomagając ludziom osiągnąć jeszcze więcej w ich codziennym życiu.”

15. urodziny iRobota Roomba!

Źródło: informacja prasowa

2017-09-18

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket