Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

VESTEL POLAND

Tradycja i wszechstronność z japońską nutą

Tradycja i wszechstronność

Sharp od lat jest synonimem wyjątkowych innowacji oraz dobrej jakości i funkcjonalności sprzętu AGD-RTV. To tej marce zawdzięczamy wprowadzenie do produkcji na masową skalę tak spektakularnych wynalazków jak choćby panele LCD, kalkulator czy produkty AGD wyposażone w generator Plasmacluster.

Ostatnie lata to przy tym czas zmian i restrukturyzacji japońskiej marki, która obecnie oparła swój biznes na współpracy z czołowymi światowymi producentami. W rezultacie sprzęt AGD sygnowany logo Sharp dostępny jest dziś w ofercie tureckiego koncernu Vestel. Jest on gigantem w zakresie produkcji dla wielu światowych marek (na zasadach OEM), jak i marek partnerskich – m.in. Sharp, Finlux, JVC, Vestfrost itd. W Polsce za dystrybucję urządzeń AGD marki Sharp odpowiada spółka-córka Vestel Poland Sp. z o.o. I choć pierwsze miesiące nie były dla niej zapewne łatwe, bo tak jest z każdym nowym przedsięwzięciem, to dziś widać już doskonale, że przyjęty model handlowy w pełni się sprawdza. Co więcej, doświadczenie, potencjał oraz kreatywność obu firm sprawiają, że na przyszłość firmy Vestel w Polsce można dziś patrzeć w wyjątkowo optymistycznych barwach. Potwierdzeniem tych słów będą najbliższe targi IFA, gdzie Vestel i Sharp zaprezentują najnowsze linie produktów AGD, z niezwykle wyrafinowanym wzornictwem i wprost naszpikowane najnowszymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Wszystko to do obejrzenia w hali 9 na stoisku nr 108. Do tego dodać można niedługi debiut drobnego sprzętu AGD japońskiej marki na polskim rynku, z takimi produktami jak roboty, blendery, bezprzewodowe odkurzacze ręczne, czajniki i tostery. Pokazuje to, że pod wodzą Vestela Sharp nabrał niebywałego rozpędu i ani myśli na tym poprzestać.

Tradycja i wszechstronność

Jak przyznają zarządzający fabryką, część prac, np. układanie wiązek przewodów w pralkach, wykonywana jest przez kobiety, ponieważ wykazują one większą precyzję w takich zadaniach.

Sharp w dobrych rękach

Oczywiste jest więc, że japońska marka lepiej trafić nie mogła. Ogromny potencjał produkcyjny, najnowsze technologie, ultranowoczesny kompleks produkcyjny i znakomite zaplecze badawcze. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas wyjazdu do zakładów produkcyjnych Vestela, zlokalizowanych w Manisie nieopodal Izmiru. Warto dodać, że produkty Vestela na polskim rynku obecne są od dawna, choć niekoniecznie pod tą marką. Firma, jak wspomnieliśmy, jest czołowym na świecie dostawcą gotowych wyrobów i produkuje dla najbardziej znanych na naszym globie marek. O sile firmy niech świadczy również jej pozycja na krajowym rynku. Wystarczy kilkominutowy spacer ulicami Izmiru, a dostrzeżemy dziesiątki wyświetlaczy Vestela zza witryn punktów usługowych, restauracji czy hoteli. W Polsce Vestel dystrybuuje również telewizory marek Hitachi oraz od niedawna Toshiba i JVC.

Tradycja i wszechstronność

Nową linię sprzętu AGD i plany marki Sharp prezentował Alberico Lissoni.

Głęboki i szeroki wymiar współpracy

Kooperacja tureckiego producenta z Sharpem ma jednak znacznie głębszy wymiar niż tylko użyczanie logotypu japońskiej marki i oznaczaniem nim produktów. Jej początki sięgają już 2004 r., kiedy Vestel stał się technicznym partnerem Sharpa.

Zorganizowana dla dziennikarzy z najważniejszych dla Vestela europejskich rynków wizyta w zakładach produkcyjnych w Manisie to jeden z największych dowodów zaangażowania firmy. Mieliśmy tam okazję dokładnie prześledzić proces produkcyjny pralek i lodówek marki Sharp oraz zapoznać się z planowanymi nowościami produktowymi, które zaprezentował Alberico Lissoni – head of sales and marketing Europe Sharp Home Appliances UK division of Vestel Trade Co. Było to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez firmę Vestel, co jest potwierdzeniem zaangażowania w promocję marki Sharp w segmencie sprzętu AGD. Obecnie Sharp na rynku AGD to takie grupy produktowe jak chłodnictwo, kuchenki mikrofalowe, oczyszczacze powietrza, kuchnie, piekarniki płyty do zabudowy, zmywarki, pralki.

Tradycja i wszechstronność

W komorze bezechowej dokładnie mierzony jest poziom hałasu wytwarzanego przez produkty.

Sharp Smart home Appliances

Producent nie jest głuchy na najnowsze trendy, stąd też pełna gama funkcji smart dla sprzętu AGD. Do sieci Wi-Fi możemy podłączyć lodówkę, pralkę, zmywarkę oraz piekarnik. Co ważne, do zarządzania wszystkimi urządzeniami wykorzystywana jest jedna aplikacja, dostępna na tablety i smartfony z systemami Android lub iOS. Interfejs jest przejrzysty, możemy łatwo wybrać interesujące nas urządzenie. Następnie pojawia się właściwe dla niego menu pozwalające na sterowanie ustawieniami pracy. Tak oto, wybierając np. piekarnik, zyskujemy dostęp do kilkuset przepisów właściwych i charakterystycznych dla regionu dystrybucji produktu. Możliwe jest również tworzenie własnych receptur i ich zapisywanie w pamięci urządzenia. Zdalnie możemy dostosować temperaturę i czas pracy. Następnie na urządzeniu mobilnym możemy podejrzeć, jak długo ma on jeszcze pracować. W wypadku pralek możliwy jest wybór trybów prania, rodzaj materiału czy temperatury oraz dodatkowych opcji.

Ciekawe możliwości oferuje również lodówka. Jest ona podzielona na trzy strefy: chłodzącą oraz dwie mniejsze, gdzie jest możliwa zmiana np. z trybu chłodzenia na zamrażanie. Można na bieżąco sterować temperaturą stref czy aktywować tryb wakacyjny. W wypadku zmywarki możemy szybko wybrać odpowiedni pogram pracy oraz uruchomić urządzenie. Wszystkimi urządzeniami Sharpa z linii Smart Home Appliances można sterować zdalnie z dowolnego miejsca, gdzie mamy dostęp do Internetu. Wyposażone są również w narzędzia diagnostyczne. Jeśli pralka będzie miała problemy, np. z powodu niskiego ciśnienia wody, to powiadomi o tym serwis określonym kodem błędu. Obszerniej sprzęt AGD Sharpa z funkcjami smart zaprezentowany zostanie we wrześniu podczas targów IFA.

Tradycja i wszechstronność

Po showroomie Sharpa polskich dziennikarzy oprowadzał Waldemar Pokora – product manager Vestel Poland.

Jakość dzięki gruntownym testom

W nowoczesnych zakładach produkcyjnych Vestela mieliśmy okazję obserwować proces produkcyjny lodówek oraz pralek. Proces wyprodukowania jednej sztuki pralki gotowej do wstępnych testów zajmuje ok. 1 godziny. Niezależnie od sprzętu część sztuk z danej partii trafi a na bardziej rygorystyczne testy diagnostyczne, gdzie sprawdzana jest pod kątem prawidłowości pracy oraz wytrzymałości zastosowanych elementów. W razie wykrycia usterek pozostałe sprzęty pochodzące z tej partii są sprawdzane również bardziej rygorystycznie. Potwierdzeniem jakości produkowanego sprzętu niech będą najbardziej wymyślne testy, którym jest on poddawany. W specjalnych komorach klimatycznych producent sprawdza funkcjonowanie lodówki w różnych środowiskach – od niemal arktycznego mrozu po gorące i wilgotne tropiki. W fabryce znajdziemy również specjalną komorę bezechową.

W pomieszczeniu panuje głucha cisza, a przebywanie w nim powoduje niezwykły dyskomfort. Za pomocą specjalnych mikrofonów Vestel bada tam poziom hałasu, jaki emitują urządzenia podczas pracy. Trzeba przyznać, że w tej materii ma on czym się pochwalić: zarówno zmywarka Sharp QW-GT43F393I podczas pracy jak i pralka ES-GFD814QW3/I3) w trakcie prania emitują hałas o natężeniu 39 dB(A). Pomimo ciszy panującej w pomieszczeniu same urządzenia były ledwo słyszalne. To tylko niektóre z drobiazgowych testów, jakim poddawany jest sprzęt.

Tradycja i wszechstronność

Linią sprzętów Sharp Smart Home Appliances można łatwo sterować ze smartfona, jak i z tabletu.

Tradycja i wszechstronność

Udany związek

Współpraca marki Sharp oraz firmy Vestel trwa już od jakiegoś czasu i trudno nie widzieć w niej perspektyw rozwoju. Zorganizowane spotkanie dla mediów jest tylko potwierdzeniem tego, jak poważnie Vestel traktuje markę Sharp we wszystkich aspektach – od produkcyjnego po biznesowy i promocyjny. O wszystkim tym najlepiej będzie można się przekonać już we wrześniu, odwiedzając ogromne stoisko Vestela na targach IFA. Jak twierdzą przedstawiciele obu firm współpraca ta pozwoliła na połączenie takich wartości jak innowacyjność, atrakcyjne wzornictwo i siła japońskiej marki z mocami przerobowymi i doświadczeniem produkcyjnego giganta Vestela.

Tradycja i wszechstronność

Wybrane egzemplarze z danej partii trafiają na najbardziej rygorystyczne testy.

Sharp w Polsce i na świecie

Sharp w Polsce

Początki firmy sięgają 1912 r., kiedy to Tokuji Hayakawa w Tokio otworzył warsztat metalowy zajmujący się produkcją zatrzaskowych klamer do pasków. Trzy lata później wynalazł pierwszy na świecie ołówek mechaniczny – „Ever-Sharp”, co było źródłem nazwy firmy. Sharp to jeden z pionierów i czołowych innowatorów na rynku elektroniki i sprzętu AGD. W 1962 r. firma wyprodukowała pierwszą kuchenkę mikrofalową, od lat jest również głównym dostawcą paneli LCD, a 105 lat historii Sharpa na świecie zaowocowało ponad 45 tys. patentów. Polskie przedstawicielstwo Sharpa funkcjonuje od sierpnia 2000 r. Obecnie w ramach marki Sharp możemy wyodrębnić trzy oddzielne struktury. Za sektor sprzętu AGD który odpowiedzialny jest Vestel Trade Co. Biznesem związanym z telewizorami zarządza słowacka Universal Media Corporation. Z kolei za działy zarządzania dokumentami, energią i komunikacją odpowiedzialny jest Sharp Electronics.

Vestel – historia i zakres działalności

Vestel – historia i

Założone w 1984 r. przedsiębiorstwo jest jednym z największych producentów sprzętu elektronicznego i AGD w regionie EMEA. Vestel jest członkiem grupy Zorlu, jednej z największych tureckich korporacji. Marka ma silną pozycję na rynku lokalnym, ale również od 17 lat jest głównym eksporterem w tureckim sektorze elektroniki, ma 90 proc.udział w eksporcie telewizorów i 30 proc. w eksporcie sprzętu AGD z Turcji. Firma eksportuje swoje produkty do 149 krajów na całym świecie. Siedziba główna jest zlokalizowana w Manisie nieopodal Izmiru. Tam też znajduje się Vestel City – jeden z największych kompleksów przemysłowych na świecie działających w jednym miejscu. Oprócz Manisy fi rma ma swoje fabryki w Aleksandrowie w Rosji. Ich łączne zdolności produkcyjne to 35 mln urządzeń elektronicznych rocznie. Na polskim rynku sprzęt produkcji i dystrybucji Vestela znajdziemy pod takimi markami jak Sharp (AGD), Hitachi, JVC oraz Toshiba (TV).

Tradycja i wszechstronność

2017-07-27

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket