Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MAX KUCHNIE

Sposób na kuchnię w stylu skandynawskim

Sposób na kuchnię

Od pewnego czasu panuje moda na jasne, nowoczesne, przestronne wnętrza kuchenne. Wszędzie panują biele, beże oraz szarości.

Takie aranżacje nazwano stylem skandynawskim, gdyż właśnie stamtąd wywodzi się ten nurt. Trend ten zdobył już szerokie grono fanów, których wciąż przybywa. Ale – nie ma się co dziwić – styl skandynawski w kuchni jest jednocześnie funkcjonalny i bardzo efektywny. Dziś podpowiemy wam, jak powinna wyglądać kuchnia w stylu skandynawskim i jakie dodatki powinny się w niej znaleźć.

Przede wszystkim nowoczesność i prostota

Przede wszystkim nowoczesność

Chcąc w trzech słowach opisać kuchnię w stylu skandynawskim wybrałoby się słowa: wygoda, prostota i nowoczesność. Kuchnia ta powinna być jasna, przestronna i co najważniejsze – miła dla oka. Oczywiście małe wnętrza również nadają się na 'przybranie' jej w takim właśnie stylu. Jasne kolory i dodatki skutecznie powiększą pomieszczenie. Urządzając kuchnię w stylu skandynawskim należy kierować się pewnymi zasadami...

Ściany muszą być jasne

Należy zacząć od ścian. Powinny być one jasne – najlepiej białe. Dopuszczalne są również jasne odcienie beżu czy szarości. Jasny kolor sprytnie odbija światło i w ten sposób skutecznie powiększa pomieszczenie. Dobrze byłoby, gdyby ściany były gładkie i jednolite – pamiętajcie, najważniejszy jest minimalizm. Jeśli koniecznie chcemy płytki, to należy wybrać te w stonowanych i jasnych kolorach – by pasowały do skandynawskiego stylu. Całość powinna być jednolita, jasna bez zbędnych krzykliwych wzorów, czy kolorów.

Wszędzie czystość, czyli białe meble

Meble w kuchni skandynawskiej powinny być połączeniem nowoczesności, prostoty i minimalizmu. Idealnie będą prezentować się meble w kolorze białym. W ten sposób zyskamy dodatkowe rozświetlenie. Należy unikać skomplikowanych konstrukcji i wszelkich zdobień – ma być prosto i minimalistycznie. Fronty mebli powinny być stonowane, bez zdobień – tak, by wpasowały się w styl skandynawski.

Nowoczesne AGD

Nowoczesne AGD

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie prostoty z nowoczesnością. W tym pomieszczeniu kuchennym nie może zabraknąć potrzebnych sprzętów gospodarstwa domowego. Ale nie są to byle jakie sprzęty – w większości, są to modele przeznaczone pod zabudowę. Kuchnia skandynawska to ład i porządek a wszystko w niej ma swoje miejsce. Idealnie w taką przestrzeń komponują się okapy marki Velge. Okapy tej marki oparte są o charakterystyczną surową formę. Wyposażone są w  unikalne fronty. Co więcej ich powierzchnia jest idealnie gładka, dzięki czemu okapy wyglądają schludnie, są łatwe w utrzymaniu w czystości. Urządzenia marki Velge stają się wielokrotnie głównym elementem dekoracyjnym minimalistycznego wnętrza. Ich forma i design nadają kuchni nowoczesnego wymiaru.

Dodatki w kuchni skandynawskiej

Jasne kolory, które znajdują się na każdym kroku warto przełamać oryginalnymi dodatkami. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzić z ich ilością. Kuchnia w stylu skandynawskim jest synonimem minimalizmu, dlatego mniej znaczy więcej. Świetnym sposobem na przełamanie wszechobecnej bieli będą świeże zioła w doniczkach. Sprawdzą się one nie tylko jako ozdoba, ale również świetny dodatek do potraw!

Więcej informacji o produktach i marce Velge na stronie www.velgehome.com

Źródło: informacja prasowa

2017-07-20

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2018 InfoMarket