Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CIARKO

Innowacje w okapach

Innowacje w okapach

Maciej Bilański – key account manager w firmie Ciarko

– Ciarko jest silną, nowoczesną i stale dynamicznie rozwijającą się marką. Te cechy wyróżniają nas na tle konkurencji. Rocznie prezentujemy kilkadziesiąt nowych, unikatowych wzorów i wyznaczamy najnowsze trendy. Wdrażamy przy tym niespotykane, innowacyjne rozwiązania, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze duże możliwości zaprezentowaliśmy podczas ostatnich międzynarodowych targów Living Kitchen w Kolonii.

Niezwykle ważne dla firmy działającej globalnie i prezentującej się na prestiżowych targach jest świadome komunikowanie kompetencji i wyróżnianie się przez swoje mocne strony. Nasze projekty to doskonała synergia między „architekturą kuchenną”, a jakością i funkcjonalnością produktów.

Innowacje w okapach

Nasz największych producent okapów i zarazem dostawca dla wielu uznanych na świecie marek wprowadził w ostatnim okresie wiele innowacyjnych rozwiązań, które na nowo definiują nie tylko jakość wentylacji kuchni, ale i samą obsługę okapów.

Ciarko prezentuje swoje rozwiązania na wielu targach i imprezach, tak w kraju, jak i za granicą. Wzbudza przy tym podziw i uznanie oraz zjednuje sobie wielu nowych klientów. Tegoroczny swoisty worek z innowacjami firma „rozwiązała” podczas ostatnich, prestiżowych targów Living Kitchen w Kolonii. Część z nich trafi także na polski rynek pod marką Ciarko.

„Czarna kostka” – to nie magia!

„Czarna kostka”

Moduł przypominający małą czarną kostkę to w rzeczywistości najnowsze rozwiązania, pomysłowość i elektronika w jednym. Kostka zmienia spojrzenie na konstrukcję okapu w ogóle. Odpowiedzialna jest za określone, uprzednio przez nas zdefiniowane i wybrane w okapie rozwiązania. Definiuje funkcje i możliwości okapu i nie tylko zarządza nimi, ale dba także o bezpieczeństwo użytkownika i jego komfort.

„Czarna kostka” to w praktyce system ADM, czyli Adapt Modular System. Według Ryszarda Ziarki, prezesa firmy i zarazem pomysłodawcy systemu, z którym rozmawialiśmy podczas prezentacji tego rozwiązania w Kolonii, to całkowicie nowe podejście do konstruowania okapów. Jak podkreśla p. Ziarko – firma i marka Ciarko jest z tego rozwiązania niezwykle dumna, zwłaszcza że jako pierwsza na świecie pokazała tego typu koncept na rynku.

System działa na zasadzie dopinania do specjalnej elektropuszki odpowiednich modułów. A jest ich sporo. Klienci mogą wybrać moduł odpowiadający za automatyczne oczyszczanie powietrza z zapachów unoszących się w powietrzu, z wilgoci czy cząstek stałych, takich jak CO2.. Po wpięciu jeszcze innej kostki możemy zwiększyć funkcjonalność m.in. o automatyczne wykrywanie dymu lub ognia. Gdy okap „wyczuje” zagrożenie, natychmiast zacznie alarmować o nieprawidłowości lub niebezpieczeństwie. Inna „czarna kostka” może być odpowiedzialna z kolei za podłączenie sprzętu do środowiska urządzeń bezprzewodowych. Dzięki modułowi Wi-Fi, który w owej kostce odpowiada za łączność bezprzewodową, możemy aktywować podstawowe funkcje sprzętu, takie jak włączanie oświetlenia, regulacja siły ssania czy w ogóle włączenie lub wyłączenie urządzenia. Warto podkreślić, że nie istnieją sztywne ramy funkcjonalności. Jeśli klient sobie zażyczy, „czarna kostka” może dodać wiele innych „magicznych” możliwości – sygnalizację zabrudzenia filtra, moduł radia, a może wyłączenie za pomocą klaśnięcia? Czemu nie! Wszystko jest możliwe. Oczywiście, kwestia zamówienia, czasu, nakładów.

Pilot i panel sterowania w jednym

Pilot i panel sterowania

W okapach od wielu lat spotykamy piloty zdalnego sterowania, joysticki czy wyświetlacze lekkodotykowe. Ciarko poszło nieco dalej i zaproponowało całkowicie nowe, innowacyjne rozwiązanie w segmencie okapów. Mowa o zastosowaniu na frontowej jego części specjalnego, demontowalnego panelu sterowania. Z jednej strony jest on elementem okapu, z drugiej stacją bazową do ładowania, a przy okazji staje się też komfortowym i praktycznym pilotem obsługi na odległość. Podobnie jak w podstawowych modelach pozwala na włączanie lub wyłączanie sprzętu czy regulację wydajności okapu z odległości kilku metrów. Po zamontowaniu panel sterowania tworzy z frontem całość – jest bowiem stylistycznie spójny.

Każdy chce taką płytę

A chodzi oczywiście o płytę zintegrowaną z okapem. Trendy najbardziej prestiżowych targów na świecie pokazują, że to właśnie ta konstrukcja jest jedną z najbardziej pożądanych aktualnie przez konsumentów. Użytkownicy chcą minimalizować ilość sprzętów przy jednoczesnym zachowaniu jak najbardziej zaawansowanej techniki. Dlatego firma Ciarko, podążając za aktualnymi trendami w kuchni, wprowadziła jako pierwsza do oferty zestaw łączący grzanie indukcyjne z wentylowaniem. W tym projekcie niezmiernie ważne są specjalizacja i pewien zmysł konstruktora, p. Ziarki. Wiedząc, że opary unoszą się nad garnkiem, skonstruował on kanały zasysające bezpośrednio przy polach indukcyjnych. Co jest innowacyjne w tym, to fakt, że mechanizm jest ruchomy, a okap wysuwa się z płyty automatycznie, kiedy wykryje opary powstające podczas gotowania.

Każdy chce

Okap bezobsługowy

To przede wszystkim dobra wiadomość dla osób niepełnosprawnych. Producent podszedł do własnych innowacji w sposób praktyczny. Mimo że ma w ofercie okapy z automatycznymi czujnikami, wcześniej należy je włączyć, aktywując sprzęt przyciskiem na panelu sterowania lub pilotem zdalnej obsługi. Wiedząc jednak, że duża część konsumentów, niestety, boryka się z problemami niepełnosprawności, w tym w zakresie precyzyjnego kierowania dłonią (szczególnie osoby starsze), producent postanowił wprowadzić okap, który jest całkowicie bezobsługowy. Jedyną czynnością, jaką konsument musi wykonać, jest zbliżenie się do urządzenia. Czujnik reaguje na ruch, blenda przednia się wysuwa, a urządzenie samoczynnie zaczyna działać.

2017-06-30
mstrzykalska

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket