Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

ELDOM

Udane dwie dekady

Udane dwie dekady

Eldom to polska firma, która od lat specjalizuje się w sprzedaży drobnego sprzętu gospodarstwa domowego. Kiedy zaczynała działalność, trudno było uwierzyć, że stanie się jednym z czołowych dystrybutorów tego typu asortymentu w Polsce.

Udane dwie dekady i miliony gospodarstw domowych wyposażonych w produkty sygnowane logo Eldom są potwierdzeniem sukcesu firmy i jej wyrobów. Ale nie „od razu Kraków zbudowano”. Cofnijmy się do roku 1995. To właśnie wtedy, dokładnie 22 lata temu, w dobie rodzącego się polskiego kapitalizmu, działalność rozpoczyna całkiem nowa, polska firma Eldom. Krok był to nad wyraz odważny, bowiem był to czas, kiedy obcy kapitał rozwijał swe skrzydła, oferując kanałom dystrybucji sprzęt zdecydowanie bardziej różnorodny, bardziej funkcjonalny, ale przede wszystkim… tańszy od polskich wyrobów. Przewrotnie, dzięki dozie uporu i przekonania do własnej drogi dla marki Eldom był to najlepszy moment, aby wejść na rynek i zaoferować Polakom wszystko to, na co czekali długie godziny spędzone w kolejce po pralkę, sokowirówkę czy telewizor.

Rodzime tradycje i początki firmy

Eldom to firma, która od samego początku chciała cieszyć konsumentów nowym, funkcjonalnym i estetycznym sprzętem. Głównym filarem sukcesu była i jest grupa zaangażowanych pracowników, którzy od lat związani są z firmą i są jej wierni. Dziś grupa Eldom liczy ok. 100 oddanych marce i proaktywnych pracowników.

Pierwsza oferta firmy, przedstawiona Polakom w 1995 r., złożona była z żelazek, czajników, ekspresów do kawy, tosterów, wentylatorów, suszarek do włosów oraz lokówek. Wydawać by się mogło, że to niewiele. Nic bardziej mylnego! W owym czasie była to niewiarygodna niemalże nonszalancja, na którą stać było tylko zachodnie, duże koncerny i parę rodzimych firm w Europie, w tym… Eldom. Co ważne i godne przypomnienia, gama produktów sygnowana była wtedy logotypem marki Eldom z charakterystyczną wtyczką. Z czasem asortyment był systematycznie wzbogacany. Wkrótce po tym firma otrzymała świadectwo ochronne znaku towarowego. Było to niezmiernie ważne, bowiem na rynku w owym czasie szybko pojawiali się naśladowcy. W tym samym czasie firma starała się aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach targowych, podczas których nawiązywała relacje z producentami i odbiorcami produktów, zwiększając zaufanie do marki i jej rozpoznawalność.

Dwa lata po powstaniu, czyli w 1997 r., firma przeniosła się do nowej siedziby w Katowicach, gdzie oprócz funkcjonalnych i przestronnych biur dysponuje do dziś obszerną powierzchnią magazynową. Po kilku latach okazało się jednak, że konieczna jest dalsza rozbudowa, która była wynikiem dynamicznego rozwoju i rosnących potrzeb firmy. W 2007 r. do użytku oddano nowe powierzchnie magazynowo-biurowe.

Rodzime tradycje i początki firmy

Eldom w ofercie ma niemal wszystkie sprzęty kuchenne, od blenderów, przez ekspresy przelewowe, roboty kuchenne, tostery po czajniki i wagi. Oprócz tego sporą cześć portfolio stanowią też urządzenia stylizujące włosy czy pielęgnujące skórę. Ponadto u producenta znajdziemy także żelazka, grzejniki a nawet wentylatory czy nawilżacze powietrza.

Udane dwie dekady
2017-04-25

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket