Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

ELDOM

Rebranding i repozycjonowanie marki

Jedną z ważniejszych dat dla firmy był rok 2014. To właśnie wtedy Eldom zdecydował się na kolejny w swej historii krok. A była nim zmiana identyfikacji i logotypu marki (rebranding) oraz jej pozycjonowania. Całkowicie zmienił się nie tylko logotyp, który otrzymał nowoczesny, okrągły kształt, ale również cała filozofia i strategia marki. Rynek ewoluował, a wraz z nim zmieniły się potrzeby klientów. Firma nie chciała już dłużej tworzyć powtarzalnych, podobnych do konkurencji produktów. Dlatego w nowej odsłonie pojawiły się dobrej jakości, nowatorskie urządzenia, często niszowe i w wielu wypadkach niepowtarzalne. Starannie dobierany asortyment otrzymał także nowe, estetyczne i niebanalnie zaprojektowane opakowania, które nawet z daleka przyciągały wzrok konsumentów. Ważnym posunięciem było podążanie za aktualnymi trendami i świadomością proekologiczną i prozdrowotną konsumentów. Z myślą o nich powstała cała gama nowoczesnych produktów, a wśród nich m.in. bogaty wybór wolnoobrotowych wyciskarek do owoców, warzyw i ziół, blenderów oraz wielofunkcyjnych, technicznie zaawansowanych urządzeń kuchennych.

Udane dwie dekady

Z każdym rokiem firma rozszerza ofertę o nowe, funkcjonalne sprzęty. Najnowszym jest m.in. blender osobisty Nutri Blender oraz wyciskarki Perfect Juicer.

Eldom to jeszcze nie wszystko

Eldom to jeszcze nie wszystko

Poza sztandarową w ofercie marką Eldom firma ma w portfolio także inne marki. Dla tych, którzy poza funkcjonalnością cenią również awangardowy, nietuzinkowy wygląd, powstały produkty marki Jewel, natomiast w odpowiedzi na rosnące potrzeby profesjonalnego i efektywnego użytkowania produktów w gospodarstwach domowych powstał brand Columbiavac, początkowo zarezerwowany wyłącznie dla niezawodnych systemów centralnego odkurzania. Z czasem marka pojawiła się również na grzejnikach, wentylatorach, a ostatnio także w segmencie klimatyzatorów przenośnych czy nowoczesnych wentylatorów z nawilżaniem ultradźwiękowym.

Gdzie znajdziemy produkty Eldomu?

Gdzie znajdziemy produkty Eldomu?

Poza sztandarową w ofercie marką Eldom firma ma w portfolio także inne marki. Dla tych, którzy poza funkcjonalnością cenią również awangardowy, nietuzinkowy wygląd, powstały produkty marki Jewel, natomiast w odpowiedzi na rosnące potrzeby profesjonalnego i efektywnego użytkowania produktów w gospodarstwach domowych powstał brand Columbiavac, początkowo zarezerwowany wyłącznie dla niezawodnych systemów centralnego odkurzania. Z czasem marka pojawiła się również na grzejnikach, wentylatorach, a ostatnio także w segmencie klimatyzatorów przenośnych czy nowoczesnych wentylatorów z nawilżaniem ultradźwiękowym.Przede wszystkim w rozbudowanej sieci dystrybucyjnej, która od dekady zakłada obecność produktów marki Eldom w największych sieciach handlowych, hurtowniach, a także mniejszych sklepach w Polsce i Europie. Nie można pominąć dziś jednego z najważniejszych kanałów, jakim jest Internet. Tutaj klienci mają do dyspozycji zakupy na portalach czy w sklepach internetowych. Firma jest również aktywna w kanałach społecznościowych, m.in. Facebooku czy Instagramie.

Od początku istnienia, Eldom współpracował tylko z renomowanymi i sprawdzonymi fabrykami, dysponującymi nowoczesnymi laboratoriami i liniami produkcyjnymi. Tworzenie każdego produktu jest starannie nadzorowane na każdym etapie realizacji projektu. Kwestią istotną dla marki Eldom jest też jakość użytych do produkcji komponentów, a finalnie – jakość produktu. I w tym obszarze Eldom może poszczycić się ogromnym, jeśli nie największym doświadczeniem. Firma wprowadziła bowiem do sprzedaży miliony produktów i największym testem był i jest test milionów gospodarstw domowych. Marka, jak można sądzić na podstawie oferty oraz wolumenu sprzedaży, zdała ten test z wynikiem bardzo dobrym.

Zdaniem jej właścicieli źródła sukcesu marki to pasja, ciężka praca, wiara w sukces, ale i fakt, że firma stale i aktywnie uczestniczy w projektach tworzenia sprzętu, od początku stawiając na jego praktyczność oraz jak najlepszy stosunek jakości do funkcji i ostatecznej ceny. Dla Eldomu ważne są także estetyka wyrobów czy sprawna i szybka sieć serwisowa. Oczywiście, jak na odpowiedzialną markę przystało, wprowadzenie każdego produktu poprzedzają szczegółowe badania, testy i analizy. Zaznaczmy, że nie tylko konieczne w zakresie zgodności produktu ze standardami bezpieczeństwa, obowiązujących norm i dyrektyw unijnych czy prawa – niezmiernie istotne są także własne, wewnętrzne procedury. Bez wątpienia to także ważny element sukcesu marki, tak wczoraj, jak i dziś.

2017-04-25

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket