SAMSUNG

Robot sprzątający Powerbot VR7000

Robot sprzątający

Znamy już kilka wersji Powerbota. Trzeba przyznać, że każda z nich była niezwykle udana, dlatego nie dziwi fakt, że modele sprzątające Samsunga są cenione i chętnie wybierane przez konsumentów.

Poza rozwiązaniami technicznymi, wzornictwem i jakością komponentów ogromne znaczenie w robotach sprzątających ma moc. U Samsunga zawsze parametr ten był na najwyższym poziomie. W najnowszym modelu Samsung rozbudował także automatykę – robotem można sterować także z poziomu smartfona lub tabletu dzięki modułowi Wi-Fi. Premiera najnowszego Powerbota miała miejsca na styczniowych targach CES 2017. To tam zaprezentowano konstrukcję o wysokości zaledwie 99 mm, która dzięki niewielkim wymiarom potrafi odkurzać także pod szafkami czy łóżkiem. Według badania firmy Samsung 39 proc. konsumentów oczekuje, że odkurzacz automatyczny będzie docierał do trudno dostępnych miejsc, a jego moc ssania będzie na tyle duża, żeby wyeliminować potrzebę dodatkowego odkurzania ręcznego. Stąd właśnie zastosowanie baterii o mocy 20 W czy niespotykanych u konkurencji wymiarów – wspomnianej wysokości, a także szerokości szczotki ssącej (288 mm). Co ważne, Powerbot zbliża się do ściany na odległość zaledwie 15 mm, dokładnie czyszcząc zakamarki. Dzięki funkcji Edge Clean Master, kiedy odkurzacz dojedzie do ściany, może łatwo zebrać zalegające na podłodze kurz i włosy (niektóre wersje VR7000 mają specjalne szczotki anti-tangle). Zapewniają to specjalne wysuwane szczotki oraz opływowy kształt urządzenia. Sprzątanie przy przeszkodach jest jeszcze dokładniejsze dzięki funkcji Auto Shutter, która automatycznie opuszcza barierkę, umożliwiając wciągnięcie większej ilości kurzu blisko krawędzi przeszkody. Innowacyjnym rozwiązaniem jest tutaj także system samoczyszczących szczotek (Self-Cleaning Brush System). Śmieci gromadzą się w środkowej części szczotek, co ułatwia ich przenoszenie do pojemnika na kurz i ograniczając potrzebę regularnego ręcznego czyszczenia urządzenia. Nie zabrakło ulepszonych funkcji Visionary Mapping Plus i FullView Sensor 2.0, które służą do rozpoznawania i zapamiętywania układu pomieszczeń, aby umożliwić ich dokładne wysprzątanie. Warte wspomnienia jest także rozwiązanie Intelligent Power Control, które automatycznie dostosowuje moc ssania, optymalizując odkurzanie w zależności od typu powierzchni.

2017-04-04