Strona domowa / / Artykuły / Targi

Targi „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2017”

Targi

W Warszawie w marcu odbyła się jubileuszowa 15 edycja targów branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodnicze. To specjalistyczna wystawa połączona jest z dwudniowym cyklem merytorycznych seminariów, w której udział wzięli producenci, dystrybutorzy, projektanci, instalatorzy, użytkownicy instalacji, inwestorzy, firmy wykonawcze, architekci.

W targach wzięło udział 182 wystawców z Polski i z zagranicy, którzy na powierzchni 9000 m2 pokazywali urządzenia związane z profesjonalną i domową klimatyzacją i wentylacją.

Targi

Na dwóch „Arenach Technologii” zaprezentowano systemy VRF i wentylatory odymiające. Systemy VRF pokazały firmy: Daikin Airconditioning Poland, Elektronika SA, Free Polska, HTS Polska, Johnson Controls International, Klima-Therm, Mitsubishi Electric Europe. Wentylatory odymiające wystawiły firmy: Aereco Wentylacja, Harmann Polska, Fuwk Konwektor, Lindab, Schako Polska, Scroll, Ventia, Vents Group, Venture Industries.

Targi
Targi

Dużym zainteresowaniem ciszyły się w „Strefie Instalatora” praktyczne pokazy montażu, uruchamiania, regulacji i serwisu instalacji klimatyzacyjnych. Na modelowej instalacji wentylacyjnej można było przetestować różne rodzaje urządzeń pomiarowych, i regulacyjnych oraz uzyskać bezpośrednie porady z zakresu techniki technik pomiarowych od ekspertów. Pokazano montaż kanałów wentylacyjnych z płyt. Na stanowisku prezentującym montaż klimatyzatorów przyszli instalatorzy mogli samodzielnie przeprowadzić czynności instalacyjne takie jak przygotowywanie przewodów, łączenie elementów konstrukcyjnych np. za pomocą lutowania.

Targi

W ramach seminariów przez dwa dni odbyło się 66 wykładów i prezentacji. Prelegenci przedstawili zagadnienia związane ze zamianami w przepisach i normach europejskich w zakresie wentylacji, klimatyzacji i wentylacji pożarowej. Wśród wielu tematów omawiane były energia w klimatyzacji, wentylacja pożarowa, instalacje w obiektach służby zdrowia, wentylacja naturalna i technika kominowa. Podczas warsztatów projektanta przestawiono najciekawsze rozwiązania instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach oddanych do użytku w latach 2015 -2016 .

W konkursie „Najciekawszy Produkt 2017” zaprezentowano 52 nowości wprowadzone na polski rynek po 1.01.2016 w dwóch kategoriach: wentylacja i klimatyzacja. W kategorii Wentylacja zwyciężył sterownik C6.1 do współpracy z automatyką zastosowaną w centralach wentylacyjnych z typoszeregu Komfovent DOMEKT- zgłoszony przez firmę Ventia. W kategorii Klimatyzacja wyróżniono klimatyzatory serii M: MSZ-LN marki Mitsubishi Electric Europe Polska.

Targi

Firma Johnson Control promowała nową markę premium – Hitachi z klimatyzatorami split, kasetonowymi.

Targi

Na stoisku firmy Blaupunkt uwagę zwracał klimatyzator w drewnianej obudowie i rodzina klimatyzatorów przenośnych oraz pompa cieplna zasilana z panelu fotowoltaicznego.

Targi

Firma Lindab zaprezentowała klimatyzator marki Galanz z elegancką błyszczącą obudową.

Targi

Firma Klima-Therm pokazała klimatyzatory marki Fujitsu z nowatorskim system Dual Blaster regulacji nadmuchu powietrza bocznego i dolnego oraz rodzinę sterowników.

Targi

Na stoisku Klima-Therm można było zobaczyć także najnowsze kurtyny powietrzne marki Kaisai z ceramiczną grzałką, sterowane pilotem.

Targi

Firma Daikin pokazała Intelligent Controler z aplikacją do sterowania 32 jednostkami wewnętrznymi poprzez chmurę (Daikin Service Cloude).

Targi

Firma Action Energy prezentowała klimatyzatory marki AUX ze sterowaniem Wi-Fi i aplikacja  na tablecie i smartfonie. Wybrane urządzenia firmy Action Energy można będzie kupić w marketach OBI.

Targi

Wśród bogatej oferty urządzeń francuskiej marki Airwell z dużą tradycją są klimatyzatory split i okienne.

 

Targi

Wielu dystrybutorów prezentowało klimatyzatory LG z oferty 2017 r. np. klimatyzator Deluxe smart Inverter z Wi-Fi i znane klimatyzatory Art. Cool.

Targi

W ofercie firmy Schiessl Polska znanego producenta gazów chłodniczych są także klimatyzatory domowe marek Shiessl, Hisense i Panasonic.

Targi

Profesjonale urządzenia klimatyzacyjne do dużych obiektów pokazała firma Master.

Targi
2017-03-19
Justat Jerzy
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket