POLPAK POLAND

Hi-endowy sprzęt i wyjątkowe okablowanie

W ekskluzywnej Villi Estera w podwarszawskich Regułach odbyło się szkolenie produktowe dotyczące sprzętu marek Paradigm, Anthem, Martin Logan oraz XLO, których wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju jest firma Polpak Poland.

Gośćmi specjalnymi byli: John Bagby z Kanady – syn założyciela firmy Paradigm oraz Maximilian Ramp – manager odpowiedzialny w firmie Paradigm za region europejski. Na szkoleniu zaprezentowano m.in. najnowsze amplitunery Anthem z serii MRX trzeciej generacji oraz serię bezprzewodową Paradigm Wireless (obsługującą innowacyjny system DTS Play-Fi). W jej skład wchodzą głośniki bezprzewodowe PW600 i PW800 oraz przedwzmacniacz PWLink i wzmacniacz PWAmp. W części szkolenia dotyczącej marki Paradigm nie zabrakło też prezentacji jej głośników do zabudowy.

Firma Paradigm od 22 lat nieprzerwanie zdobywa wyróżnienia za najlepszy stosunek jakości do ceny swoich produktów. Wszystkie jej modele powstają we własnej fabryce zlokalizowanej w Kanadzie. Do Paradigma należy też jedna z największych na świecie komór bezechowych, w której prowadzone są badania sprzętu audio.

Do grupy Paradigm należą również marki Anthem i Martin Logan. W odróżnieniu od produktów Paradigma przy projektowaniu sprzętu marki Anthem wykorzystuje się pomiary nie tylko w komorze bezechowej, ale również w zwykłych pomieszczeniach odsłuchowych. Na przełomie 2015 i 2016 r. Anthem wprowadził 7 nowych urządzeń. Trzy z nich – amplitunery MRX 1120, MRX 720 i przedwzmacniacz AVM 60 obsługują system DTS Play-Fi. Kolejnymi nowościami, jakie zostały zaprezentowane, były wzmacniacze z serii MCA (MCA 225, MCA 325 i MCA 525), które na rynku pojawiły się na początku 2016 r.

Na szkoleniu mogliśmy przekonać się, jak w praktyce działa system korekcji akustyki ARC (Anthem Room Correction) i jak przeprowadzić jego konfigurację. Rozwiązanie to jest niezwykle wszechstronne i funkcjonalne. Z jego wykorzystaniem można dokonać korekcji zarówno systemów kina domowego, jak i stereofonicznych (z subwooferem włącznie).

Drugą ze wspomnianych marek z grupy Paradigm jest Martin Logan, założony w 1983 r. Sprzęt Martina Logana to nie tylko wyjątkowe kolumny elektrostatyczne, ale również klasyczne modele z przetwornikami elektrodynamicznymi, w tym głośniki do zabudowy oraz płaskie kolumny naścienne. Oprócz omówienia sprzętu dostępnego już w ofercie Martina Logana, Maximilian Ramp zaprezentował też kilka nowości tej marki, a wśród nich kolumnę elektrostatyczną Renaissance ESL 15A oraz głośnik Motion AFX do systemów kina domowego Dolby Atmos. Wkrótce ma też pojawić się m.in. nowa wersja modelu Crescendo z obsługą systemu DTS Play-Fi.

Niezwykle interesująca była, kończąca całodniowe szkolenie, prezentacja okablowania marki XLO, poprowadzona przez Ireneusza Nowaka z firmy Polpak Poland. W sprzęcie XLO wykorzystywane są innowacyjne rozwiązania techniczne. Na izolację stosowany jest m.in. teflon (PTFE). Wtyki w okablowaniu XLO wykonywane są z miedzi, a pokrywanie ich złotem odbywa się przy użyciu opatentowanej techniki, która zapewnia okablowaniu transparentność pod względem brzmieniowym. Na szkoleniu zapowiedziano pojawienie się nowej serii XLO Pro, której produkty mają być nieco tańsze od tych z bardzo popularnej wśród klientów serii UltraPlus. Dowiedzieliśmy się też, jak odróżnić podróbki kabli XLO od oryginałów. Okazuje się bowiem, że sprzęt XLO jest chętnie podrabiany. Polecamy zwracać uwagę na termokurczliwą osłonkę na kablach i jej kolorystykę. Kable XLO od lat używają tych samych odcieni kolorów na osłonkach, a wyższe serie kabli mają nawet indywidualne numery seryjne, które pozwalają łatwo zidentyfikować dany egzemplarz.

John Bagby, trener techniczny w firmie Paradigm, przekazał wszystkim obecnym ogromną dawkę wiedzy nie tylko tej teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej.

Maximilian Ramp, international sales representative w firmie Paradigm, omówił ofertę sprzętową marki Martin Logan.

W tajniki związane z hi-endowym okablowaniem i asortymentem firmy XLO wprowadził wszystkich zaproszonych gości Ireneusz Nowak z firmy Polpak Poland.

Jedną z „gwiazd” szkolenia był bezprzewodowy, funkcjonalny system multiroom Paradigm Premium Wireless. Co ciekawe, wykorzystuje on korekcję ARC, podobnie jak zaawansowane technicznie amplitunery marki Anthem.

Podczas imprezy można było zobaczyć urządzenia z oferty marki Anthem. Jej najwyższy wielokanałowy amplituner MRX 1120 był sercem głównego systemu audio wykorzystywanego podczas prezentacji.

Wśród nowości Martina Logana znalazł się m.in. model Motion AFX, przeznaczony do systemu Dolby Atmos.

Przewód zasilający XLO to perfekcyjna konstrukcja nie tylko pod względem wykonania, ale również jej znikomego wpływu na jakość dźwięku.

2016-05-04