Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Linia IN.SPIRUJĄCA!

Linia IN.SPIRUJĄCA!

Inspirująca, innowacyjna, interaktywna i nad wyraz intuicyjna. Mimo wielu określeń cechujących najnowszą linię wzorniczą marki Amica wystarczy jedno słowo, by scharakteryzować ją najtrafniej - linia wysoce "inteligentna"!

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej na zeszłorocznych międzynarodowych targach elektroniki użytkowej IFA. Mogliśmy jej dotknąć i zobaczyć, jak działa, usłyszeliśmy także o jej technicznych możliwościach. W Berlinie zrobiła na odwiedzających i na nas duże wrażenie, a czy zdobędzie serca polskich konsumentów? Mowa o najnowszej linii, która cechuje się wyjątkowym potencjałem zarówno od technicznej strony użytkowej, jak również intuicyjnej pracy – dzięki wykorzystaniu możliwości najnowocześniejszej techniki. 
 
Fot. Amica
 
O samej linii słów kilka
Linia Amica IN. to jedna z najnowszych propozycji produktowych marki Amica, obejmująca lodówkę, płytę, okap, zmywarkę oraz piekarnik To spójna i ekskluzywna kolekcja sprzętów, które w sposób zdalny komunikują się ze sobą. Sercem linii jest piekarnik wyposażony w moduł Wi-Fi, który pozwala również na bezprzewodową interakcję z użytkownikiem. Wystarczy mobilne urządzenie, specjalna aplikacja i aktywne połączenie sieciowe. Te trzy składowe tworzą system kontroli nad piekarnikiem, nawet wtedy, kiedy użytkownika nie ma w domu.
 
Wyzwanie IN.spiracji
Inspiracją do stworzenia wyjątkowej linii była przede wszystkim troska o konsumenta. Pomysłodawcy projektu zasugerowali, że w dobie „Internetu rzeczy” potrzebny jest sprzęt, który pozwoli użytkownikom na dozę elastyczności w przygotowywaniu potraw. Wzięto pod lupę także sam proces przygotowania, który nie mógł kojarzyć się z monotonią. Amica wraz z zespołem projektowym szukała odpowiedzi, jak ulepszyć funkcjonalność sprzętów, uwzględniając przy tym najnowsze trendy, tj. wkraczanie w świat bezprzewodowości. 
 
Funkcjonalność w parzę z interaktywnością
Sprzęty z linii Amica IN. mogą wzajemnie komunikować się, a to z kolei daje niebywale duże możliwości dla samego użytkownika. Nie musi on kontrolować samodzielnie wszystkich parametrów, ponieważ automatyka zastosowana w modelach robi to samoczynnie. Na przykład, po włączeniu urządzenia płyta indukcyjna dzięki modułom radiowym wysyła sygnał do okapu. Ten, odebrawszy go, uruchamia się i dostosowuje pracę pochłaniacza lub wyciągu do aktualnych parametrów płyty. Wraz ze zmianą ustawień na płycie zmieniają się parametry pracy okapu. W praktyce więc wygląda to tak, że jeśli użytkownik zwiększa moc grzania na płycie, okap automatycznie zwiększa moc zasysania powietrza.

 

Linia IN.SPIRUJĄCA!

Fot. Amica
 
Inną zaletą funkcjonalną sprzętów jest ich intuicyjna obsługa za pomocą aplikacji na smartfony i tablety. Po ściągnięciu aplikacji mobilnej Amica IN. użytkownik może sterować urządzeniami z dowolnego miejsca w domu lub poza nim. Wystarczy skonfigurować parametry wszystkich modeli AGD z urządzeniami mobilnymi, aby skomunikować je ze sobą. Po prawidłowej instalacji system jest gotowy do działania. Użytkownik wtedy może m.in. włączyć lub wyłączyć piekarnik. Jest to funkcja szczególnie komfortowa, kiedy chcemy nagrzać komorę przed powrotem do domu lub wyłączyć grzanie, jeśli zapomnieliśmy zrobić to po wyjściu z domu. Oprócz tego czytelny interfejs aplikacji pozwoli wybrać rodzaj grzania, temperaturę czy czas pracy piekarnika. Można ustawić również alarm i inne powiadomienia dotyczące pracy modelu. Co ciekawe, piekarnik może stać się również domowym centrum rozrywki, ponieważ inżynierowie marki Amica zainstalowali głośniki odtwarzające muzykę za pomocą łączności przez Bluetooth. Techniczne możliwości pozwalają na więcej – na komfort użytkowania, który w XXI w. jest chyba najważniejszy. Aplikacja mobilna daje użytkownikowi możliwość stałego monitoringu parametrów pracy urządzenia. 
 
Wzornictwo linii Amica IN.
Uzupełnieniem zaplecza funkcjonalnego jest wygląd linii Amica IN. Nie tylko jest on efektywny i przyciągający uwagę samym wykończeniem, ale jest również użytkowy. Dekoracyjne podświetlenia zastosowane na froncie piekarnika to nie tylko nowoczesny akcent zdobniczy, ale także informacja, m.in. o aktywności sprzętu czy o temperaturze w urządzeniu (funkcja dostępna w modelu IN 622 B). Nie zapominamy także o samym charakterze wykończenia. Wysmakowany kunszt projektanta zachował linię w minimalistycznym stylu trzech modnych odcieni: black magic, Manhattan beige oraz pure white. Ta gama barw wykorzystana w kolekcji sprzętów z pewnością trafi w najbardziej wymagające gusta klientów, zwłaszcza kiedy stylistyka i wzornictwo samych urządzeń może stać się wyjątkowym akcentem uzupełnienia pomieszczenia. Wyjątkowość designu poświadczają nagrody wzornicze, które Amica otrzymała jeszcze przed wejściem linii na rynek (iF Design Award, a także Red Dot Award w kategorii product design). 
 
Andrzej SasMichał Biernacki
– Tworząc linię Amica IN., pamiętaliśmy oczywiście, że podstawą naszych urządzeń jest użyteczność: piekarnik ma przede wszystkim pomóc w pieczeniu pysznych potraw, zmywarka ma zapewnić czystość naczyń, a lodówka gwarantować świeżość produktów, które w niej przechowujemy. Ale chcieliśmy dać użytkownikom coś więcej. Chcieliśmy im dać poczucie, że obcują z czymś wyjątkowym, z urządzeniem dopracowanym, pięknym i użytecznym. Wykorzystanie szeregu „inteligentnych” rozwiązań i możliwości, jakie daje Internet Rzeczy, ma zwiększyć komfort płynący z użytkowania naszego sprzętu oraz wpłynąć na jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa – mówi Andrzej Sas, wiceprezes zarządu ds. handlu i marketingu w Amica Wronki SA. – Sięgnęliśmy po możliwości, które daje „Internet rzeczy” i stworzyliśmy ekosystem wzajemnie komunikujących się urządzeń. W nowej linii Amica IN. naprawdę ekscytujące jest to, że zmieniamy znaczenie sprzętów domowych, pozwalając na nowy rodzaj interakcji. Technologia w Amica IN. jest poetycka i dyskretna, a zarazem daje poczucie kontroli i bezpieczeństwa – mówi Michał Biernacki, dyrektor kreatywny z CODE Architecture & Design, który jest jednym z twórców nowej linii.
 
Magda Strzykalska

 

2015-05-28

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket