Artykuły

Jak to działa?

Jak to działa? Najważniejsze rozwiązania techniczne

2019-05-13

Wyświetlacz jest jednym z najważniejszych elementów w telewizorze. W zależności od jego konstrukcji, w dużej mierze zależy jakość odtwarzanego obrazu.

Czytaj więcej...
Sztuczna inteligencja

TELEWIZORY

Sztuczna inteligencja w telewizorach 4K i 8K

2019-05-13

W ostatnich dwóch latach większy nacisk położono na zastosowanie sztucznej inteligencji w przetwarzania sygnału wideo, aby uzyskać najlepszy obraz z dowolnego źródła i do wyszukiwania treści za pomocą asystenta głosowego.

Czytaj więcej...
Rodzaje

Rodzaje telewizorów

2019-05-13

Konkurencja między producentami telewizorów sprawia, że co roku wprowadzane są nowe modele telewizorów. Wyboru nie ułatwia fakt, że każdy duży producent wprowadza kilkanaście serii telewizorów o różnych przekątnych i funkcjach, w sumie kilkadziesiąt modeli.

Czytaj więcej...
Nie tylko do telewizorów

APLIKACJE

Nie tylko do telewizorów

2019-01-29

Telewizory smart TV są już standardem. U wielu producentów telewizory są częścią domowego systemu smart home. Do ich obsługi oprócz standardowego pilota można wykorzystywać aplikacje na smartfony i tablety.

Czytaj więcej...
Jakość obrazu z satelity

Jakość obrazu z satelity

2018-11-06

Współczesne telewizory Ultra HD, aby odtwarzać obraz 4K, muszą być połączone z dobrym źródłem wideo. Dekodery satelitarne łączą w sobie największą liczbę kanałów TV ze zróżnicowaną jakością obrazu SD, HD i 4K.

Czytaj więcej...
Mundial 2018 w 4K

Mundial 2018 w 4K

2018-06-06

Producenci telewizyjni najchętniej realizują duże imprezy sportowe. Na obecnym etapie rozwoju telewizji 4K jest to duże wyzwanie techniczne. Najbliższe wydarzenie to FIFA World Cup Russia 2018. Jak i gdzie oglądać piłkarskie zawody, opisujemy w artykule.

Czytaj więcej...
Telewizory z HDR

Telewizory z HDR

2018-04-10

Szereg telewizorów ma w opisie funkcji skrót HDR. Czy we wszystkich urządzeniach oznacza on to samo, wyjaśniamy w artykule. W sklepach oprócz telewizorów Ultra HD HDR pojawiają się także Full HD HDR.

Czytaj więcej...
Co użytkownik powinien wiedzieć

KAERCHER

Co użytkownik powinien wiedzieć o urządzeniach wysokociśnieniowych?

2018-03-22

Budowa domu i aranżacja jego otoczenia czy zakup auta to poważne inwestycje. Kluczem do zachowania długo pięknego wyglądu oraz, co za tym idzie, wartości naszego majątku jest odpowiednia dbałość. Urządzeniem, które w tym pomoże jest bez wątpienia myjka ciśnieniowa. Pozwoli ona oczyścić bardzo wiele różnego rodzaju powierzchni i przedmiotów, które będą cieszyć nasze oko swoim pięknym wyglądem. Na co warto zwrócić uwagę wybierając takie urządzenie i jak prawidłowo nim pracować? W Kärcher możemy poszczycić się wieloma latami doświadczenia w tej materii. Warto zapoznać się z naszymi sugestiami przed wyborem urządzenia, by najlepiej nam ono służyło.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket