Artykuły

Różnorodne urządzenia

Różnorodne urządzenia z tunerem radiowym

2016-12-05

Radio jest jednym z najważniejszych środków masowego przekazu. Choć już nie raz mówiono o tym, że w dobie telewizji i Internetu straci na popularności, to ma się ono świetnie. Potwierdza to chociażby niezwykle zróżnicowany asortyment urządzeń, umożliwiających odtwarzanie stacji radiowych zarówno analogowych, jak i cyfrowych.

Czytaj więcej...
Klasyfikacja

Klasyfikacja kolumn głośnikowych

2016-11-25

W domowych systemach audio wykorzystywane są różnego typu kolumny głośnikowe – od niewielkich modeli aktywnych, przez klasyczne konstrukcje podłogowe i podstawkowe, aż po modele naścienne i do zabudowy.

Czytaj więcej...
Problemy

Problemy z instalacją i odsłuchem

2016-11-25

Wybór odpowiednich kolumn głośnikowych to nie wszystko. Trzeba zadbać również o ich rozstawienie. Nie należy przy tym zapominać o ich właściwościach kierunkowych i odpowiedniej akustyce pomieszczenia odsłuchowego.

Czytaj więcej...
Zastosowanie

Zastosowanie kolumn głośnikowych

2016-11-25

Różnorodność konstrukcji kolumn głośnikowych wiąże się z ich zastosowaniem w różnych dziedzinach życia. Inne rozwiązania konstrukcyjne sprawdzają się na estradzie, inne w studiu nagrań, a jeszcze inne w domu, np. w zestawie stereo, kina domowego czy w ogrodzie.

Czytaj więcej...
Uchwyty

Uchwyty i podstawki

2016-11-24

Zastosowanie odpowiednich uchwytów lub podstawek do kolumn głośnikowych pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, ale też pomaga odpowiednio je w nim ustawić. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku kolumn kina domowego, gdy mamy do czynienia z dodatkowymi kolumnami surround.

Czytaj więcej...
Nietypowe

Nietypowe konstrukcje

2016-11-24

Wśród dostępnych na rynku kolumn głośnikowych możemy spotkać wiele różnorodnych konstrukcji. Na uwagę zasługują m.in. modele elektrostatyczne, a także bezprzewodowe. Specyficzną budową charakteryzują się ponadto soundbary.

Czytaj więcej...
Elementy konstrukcyjne

Elementy konstrukcyjne kolumn głośnikowych

2016-11-21

Głośnik to tylko jeden z elementów konstrukcyjnych całej kolumny. Niezbędne są jeszcze chociażby terminale głośnikowe, a w modelach wielodrożnych zwrotnice. Niezwykle istotna jest również odpowiednia obudowa.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket