Artykuły

Rodzaje odbiorników TV

Rodzaje odbiorników TV i najważniejsze funkcje

2016-10-10

Rynek telewizorów jest zdominowany przez telewizory LCD. Nadal telewizory z wyświetlaczami OLED są produktami niszowymi. Motorem rozwoju w branży TV mają być telewizja Ultra HD i Internet rzeczy.

Czytaj więcej...
Jak się przygotować

Jak się przygotować do odbioru MUX-8

2016-09-30

Multipleks ósmy (MUX-8) to kolejna sieć naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, która została uruchomiona w Polsce. MUX-8 nadawany jest w paśmie VHF. Dla części widzów może to oznaczać konieczność regulacji lub modernizacji odbiorczych instalacji antenowych.

Czytaj więcej...
Maskownice,

Maskownice, osłony, peszle

2016-08-23

Kable zwisające z zawieszonego na uchwycie telewizora czy projektora są w stanie wręcz oszpecić każdą wykonaną instalację audio-wideo. Wygląda to niekorzystnie, zwłaszcza gdy projektor czy odbiornik telewizyjny współpracują przewodowo z wieloma zewnętrznymi urządzeniami audio-wideo i kabli połączeniowych jest wówczas bardzo wiele.

Czytaj więcej...
Montaż uchwytu

Montaż uchwytu do telewizora

2016-08-23

Zanim zdecydujemy się na konkretny model uchwytu, należy wybrać dla niego miejsce montażu. W większości wypadków będzie to ściana, dlatego też skupimy się na sposobie montażu tego typu konstrukcji.

Czytaj więcej...
Soundbar

Soundbar czy kino domowe

2016-08-23

Kupując sprzęt audio do nagłośnienia dźwięku z telewizora, wielu użytkowników z pewnością zadaje sobie pytanie, czy wybrać soundbar, speakerbar, zestaw kina domowego, a może wystarczy stereofoniczny system audio, np. wyposażony w odtwarzacz DVD lub Blu-ray.

Czytaj więcej...
Rusza MUX-8!

Rusza MUX-8! – nowe kanały telewizyjne, nowe możliwości

2016-06-01

Naziemna telewizja cyfrowa zagościła w naszych domach kilka lat temu, kiedy zastąpiła używaną od lat 50. XX w. telewizję analogową. Gdy w 2013 r. wyłączony został ostatni nadajnik telewizji analogowej, okazało się, że z nowej formy przekazu korzysta na co dzień ponad jedna trzecia wszystkich gospodarstw domowych. Jest też spora grupa gospodarstw, w których z nadajników naziemnych korzysta się okazjonalnie, na drugim lub trzecim telewizorze czy też np. na działce.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket