Artykuły

Czy soundbar może

SOUNDBARY

Czy soundbar może zastąpić kino domowe?

2020-04-28

Popularność soundbarów nie słabnie. Niektórzy specjaliści twierdzą nawet, że soundbary mogą wkrótce zastąpić kina domowe. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza że na rynku pojawia się coraz więcej modeli obsługujących również zawansowane tryby czy systemy dźwięku przestrzennego, takie jak np. Dolby Atmos, znany z rozbudowanych systemów kinowych, a jeszcze kilka lat temu wykorzystywany tylko w profesjonalnych salach kinowych. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Akustyka pomieszczenia

KOREKCJA AKUSTYKI

Akustyka pomieszczenia i sposoby jej korygowania

2020-04-27

Nawet najlepszy system audio nie będzie brzmiał dobrze, jeśli akustyka pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany będzie, delikatnie mówiąc, nieodpowiednia. Na szczęście są rozmaite sposoby na to, by ją skorygować. Pomocne może okazać się nawet właściwe umeblowanie, zaaranżowanie wnętrza. Można też wykonać profesjonalną adaptację akustyczną. W wielu wypadkach skutecznym rozwiązaniem będą automatyczne systemy korekcji akustyki, które obsługiwane są przez różnorodne urządzenia audio.

Czytaj więcej...
Bezprzewodowa muzyka w całym domu

MULTIROOM AUDIO

Bezprzewodowa muzyka w całym domu

2020-02-24

Elastyczność konfiguracji bezprzewodowych systemów multiroom sprawia, że zainteresowanie tego typu rozwiązaniami sukcesywnie rośnie. Dowodem tego jest chociażby coraz większa oferta modeli, w oparciu o które w domowym nagłośnieniu można stworzyć rozmaite strefy i podstrefy. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe. 

Czytaj więcej...
Telewizory z Android TV serie BL i BN

SHARP

Telewizory z Android TV serie BL i BN (artykuł promocyjny)

2020-02-24

To pierwsze telewizory 4K Ultra HD marki Sharp z systemem Android TV z wyświetlaczem Aquos, szerokim zakresem przekątnych, które pojawiły się w sklepach. Wyszukiwanie głosowe z Asystentem Google i dostęp do 6000 aplikacji to rozrywka prawie nieograniczona. 

Czytaj więcej...
Telewizja na żywo

TELEWIZORY 4K

Telewizja na żywo – DVB-S, IPTV i OTT

2020-02-21

(Fot. Toshiba).

Telewizja to przede wszystkim odbiorniki satelitarne, a ostatnio odbiorniki IP TV i OTT, które nie wymagają anteny satelitarnej. Najlepsze odbiorniki DVB-S mają funkcję multirecordingu, a IPTV i OTT funkcję Catchup TV, która umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni od ich emisji. 

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket