Artykuły

Kolumny podłogowe i subwoofery

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Kolumny podłogowe i subwoofery – nie tylko do stereo

2020-02-24

Kolumny podłogowe to najpopularniejsze konstrukcje głośnikowe, które stosowane są nie tylko w zestawach stereofonicznych, ale także w kinie domowym. Niezależnie od tego, z jaką konfiguracją systemu audio mamy do czynienia – zgodnie z preferencjami użytkowników – można zastosować również subwoofer, który znacznie wzmocni przetwarzanie niskich częstotliwości. 

Czytaj więcej...
Bezprzewodowa muzyka w całym domu

MULTIROOM AUDIO

Bezprzewodowa muzyka w całym domu

2020-02-24

Elastyczność konfiguracji bezprzewodowych systemów multiroom sprawia, że zainteresowanie tego typu rozwiązaniami sukcesywnie rośnie. Dowodem tego jest chociażby coraz większa oferta modeli, w oparciu o które w domowym nagłośnieniu można stworzyć rozmaite strefy i podstrefy. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe. 

Czytaj więcej...
Wygodne i praktyczne

KOLUMNY AKTYWNE

Wygodne i praktyczne nagłośnienie

2019-12-03

Głośniki i kolumny aktywne, czyli takie, które mają już wbudowany wzmacniacz są nie tylko wygodne w instalacji, ale też funkcjonalne. Coraz częściej obsługują zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Świetnie sprawdzą się m.in. do nagłośnienia telewizora czy komputera. Przenośne konstrukcje aktywne będą natomiast idealnym „towarzyszem” podczas plenerowych imprez.

Czytaj więcej...
Zanurz się w dźwięku

DOLBY ATMOS

Zanurz się w dźwięku

2019-08-30

System Dolby Atmos zadebiutował na początku drugiej dekady XX w., jednak początkowo wykorzystywany był jedynie w profesjonalnych salach kinowych. Został jednak dobrze przyjęty przez specjalistów z branży audio-wideo i obecnie obsługiwany jest przez wiele rozmaitych urządzeń – od soundbarów po zaawansowane amplitunery i systemy surround.

Czytaj więcej...
Funkcjonalne strefy

SYSTEMY MULTIROOM

Funkcjonalne strefy dźwięku i obrazu

2019-07-02

Nagłośnienie wielu pomieszczeń w systemie multiroom jest bardzo wygodnym, praktycznym, choć niekoniecznie tanim w realizacji rozwiązaniem, chociażby z uwagi na liczbę komponentów koniecznych do wykorzystania. Jednak zwłaszcza w połączeniu z multiroomem wideo wydatki na tego typu rozwiązanie mogą szybko się „odwdzięczyć” nie tylko świetnym dźwiękiem i obrazem, ale przede wszystkim komfortem użytkowania i różnorodną funkcjonalnością.

Czytaj więcej...
Soundbary z Dolby Atmos

AUDIO

Soundbary z Dolby Atmos i nie tylko

2019-05-28

Soundbary na dobre rozgościły się w naszych domach. Rosnąca popularność tych urządzeń to wynik kilku czynników. Przede wszystkim soundbar to dziś już nie tylko dodatek do telewizora, ale też sprzęt, który z powodzeniem może zastąpić inne urządzenia audio. Także jakość brzmienia, jaką oferują soundbary, dla wielu może być pozytywnym zaskoczeniem.

Czytaj więcej...
Mobilnie

SYSTEMY, ROZWIĄZANIA, INNOWACJE

Mobilnie i bezprzewodowo

2019-04-25

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z wykorzystaniem wyposażonych w moduł Bluetooth słuchawek czy głośników jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się dobrym jakościowo brzmieniem nie tylko w domowym zaciszu, ale również w plenerze.

Czytaj więcej...
Słuchawki – wyjątkowe konstrukcje

Słuchawki – wyjątkowe konstrukcje

2018-09-05

Rynek słuchawek jest obecnie tak różnorodny, że wśród olbrzymiej liczby dostępnych modeli można znaleźć zarówno słuchawki za kilkanaście złotych, jaki i drogie hi-endowe konstrukcje, które nie tylko świetnie się prezentują, ale również zapewniają świetne brzmienie.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket