Artykuły

Obsługiwane systemy

AMPLITUNERY AV

Obsługiwane systemy surround

2020-10-14

Amplitunery obsługują rozmaite systemy dźwięku przestrzennego. Są one opracowywane głównie przez dwie konkurencyjne firmy Dolby Laboratories i DTS Inc. Opatentowane przez nie rozwiązania na dobre zadomowiły się w sprzęcie do kina domowego.

Czytaj więcej...
Co warto wiedzieć

AMPLITUNERY AV

Co warto wiedzieć o amplitunerze?

2020-10-13

Amplituner wielokanałowy jest w pewnym sensie „sercem” systemu kina domowego. To od niego zależy, jaki system surround czy też, jaką konfigurację kolumn głośnikowych będziemy mogli wykorzystać. Przy doborze tego komponentu warto zatem zwrócić uwagę na parametry techniczne irozwiązania, które są w nich stosowane.

Czytaj więcej...
Różnorodność konstrukcji i zastosowań

Różnorodność konstrukcji i zastosowań słuchawek

2020-08-19

Dostępne na rynku słuchawki mają rozmaitą konstrukcję – od kompaktowej, całkowicie bezprzewodowej, przez przewodową dokanałową, a na dużej nausznej kończąc. To, jakie słuchawki będą dla nas najlepsze, zależy w dużej mierze od ich późniejszego zastosowania. Jedne lepiej sprawdzą się w plenerze, a inne w domowym systemie audio czy podczas grania na konsoli lub komputerze.

Czytaj więcej...
Trójwymiarowy dźwięk

Trójwymiarowy dźwięk w domu

2020-08-19

System Dolby Atmos został wprowadzony już w 2012 r., jednak początkowo wykorzystywany był jedynie w profesjonalnych salach kinowych. Został jednak dobrze przyjęty przez specjalistów z branży audio-wideo i obecnie dostępny jest coraz częściej również m.in. w amplitunerach wielokanałowych, a nawet w soundbarach.

Czytaj więcej...
Odpowiednie ustawienie

KABLE, UCHWYTY, PODSTAWKI

Odpowiednie ustawienie i podłączenie kolumn

2020-06-26

Właściwe podłączenie kolumn głośnikowych i ich rozstawienie w pomieszczeniu odsłuchowym ma niebagatelny wpływ na to, jaki dźwięk ostatecznie będzie docierał z nich do słuchacza.

Czytaj więcej...
Głośniki surround i centralne

KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Głośniki surround i centralne w systemie audio

2020-06-26

Kolumny głośnikowe surround i centralne to konstrukcje, bez których nie może powstać kino domowe z prawdziwego zdarzenia. O ile kolumna centralna w systemie wielokanałowym jest zazwyczaj jedna, to głośników efektowych może być już znacznie więcej. Wszystko zależy od konfiguracji zestawu audio.

Czytaj więcej...
Czy soundbar może

SOUNDBARY

Czy soundbar może zastąpić kino domowe?

2020-04-28

Popularność soundbarów nie słabnie. Niektórzy specjaliści twierdzą nawet, że soundbary mogą wkrótce zastąpić kina domowe. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza że na rynku pojawia się coraz więcej modeli obsługujących również zawansowane tryby czy systemy dźwięku przestrzennego, takie jak np. Dolby Atmos, znany z rozbudowanych systemów kinowych, a jeszcze kilka lat temu wykorzystywany tylko w profesjonalnych salach kinowych. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket