Artykuły

VIII Kongres

APPLiA POLSKA

VIII Kongres Serwisów AGD

2021-12-04

19 listopada br. w hotelu „Ambasador” w Łodzi miał miejsce kolejny coroczny Kongres Serwisów AGD, zorganizowany przez APPLiA Polska. Głównym celem spotkań jest organizacja i rozwój sektora napraw posprzedażnych w Polsce.

Czytaj więcej...
5. edycja targów

WARSAW HOME

5. edycja targów wyposażenia wnętrz

2021-11-30

W ostatni weekend października odbyła się 5. edycja targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home & Contract. Po blisko dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią Covid- 19, w hali wystawienniczej PTAK Warsaw Expo pojawiło się 550 wystawców w czterech wydzielonych tematycznie strefach. Podczas tegorocznej edycji targów Warsaw Home & Contract w PTAK Warsaw Expo wizytujący mogli odwiedzić cztery strefy.

Czytaj więcej...
Świętuje

JURA

Świętuje 90. urodziny

2021-10-11

Szwajcarski producent ekspresów do kawy, firma JURA, podczas uroczystej konferencji on-line świętowała swoje 90. urodziny. Było to także doskonałą okazją do zaprezentowania rynkowych trendów oraz nowych produktów, których w ofercie nie brakuje.

Czytaj więcej...
Branża cyfrowa:

ZIPSEE „Cyfrowa Polska”

Branża cyfrowa: sektor nowych technologii staje się liderem zrównoważonego rozwoju w Polsce

2021-06-15

Aby dokonała się ta trwała zmiana w podejściu do produktów i ekoprojektowania potrzebne są nie tylko ramy prawne, ale również poszerzanie świadomości społecznej i dodatkowe zachęty dla konsumentów, aby wybierali oni produkty trwalsze i przyjazne środowisku – wskazywał minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas konferencji Związku Cyfrowa Polska na temat zrównoważonego rozwoju, w której udział wzięli przedstawiciele polskiego sektora nowych technologii.

Czytaj więcej...
Zrównoważony rozwój w sektorze cyfrowym i nowych technologii

ZIPSEE „Cyfrowa Polska”

Zrównoważony rozwój w sektorze cyfrowym i nowych technologii tematem konferencji Cyfrowej Polski

2021-06-12

Jakie prawa ma każdy konsument w związku z naprawą zepsutego sprzętu elektronicznego? Czy producenci specjalnie postarzają nasze urządzenia? I na czym tak naprawdę polega globalna strategia na rzecz gospodarki opartej na ponownym użyciu? M.in. na te pytania odpowiedzą eksperci 15 czerwca podczas konferencji online „#Cyfryzujemy Polskę: Środowisko, Biznes, Konsument” pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Infomarket sprawuje patronat medialny.

Czytaj więcej...
Konferencja prasowa

APPLiA

Konferencja prasowa o zmianach w etykietowaniu

2021-04-03

Na początku marca w Ministerstwie Klimatu i Środowiska odbyła się konferencja prasowa na temat zmian w etykietowaniu AGD. Wziął w niej udział minister klimatu i środowiska – Michał Kurtyka oraz prezes zarządu związku producentów AGD, APPLiA Polska – Wojciech Konecki. Podczas spotkania został podjęty m.in. temat znaczenia etykiet energetycznych dla konsumentów. Prezes Konecki zaproponował stworzenie programu wsparcia wymiany przestarzałego AGD w polskich domach w ramach Krajowego Planu Odbudowy, co przyczyni się do łagodzenia skutków podwyżek cen prądu w gospodarstwach domowych. Na koniec został zaprezentowany film promujący nowe oznaczenia wśród konsumentów z udziałem Pawła Orleańskiego, który powstał w ramach kampanii „Nowe etykiety. Czas na zmianę!” z inicjatywy APPLiA Polska.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket