Artykuły

Kolumny

Kolumny podłogowe i podstawkowe

2022-01-23

Różnorodność konstrukcji kolumn głośnikowych wiąże się z ich zastosowaniem. Do odtwarzania dźwięku stereo najczęściej wykorzystywane są kolumny podłogowe i kompaktowe podstawkowe. Ich rozpiętość cenowa jest bardzo duża – od kilkuset do kilkunastu tysięcy zł. W artykule opisaliśmy ciekawe modele do 5000 zł za parę. (Fot. Dali)

Czytaj więcej...
Systemy stereo

Systemy stereo jedno i wielosegmentowe

2021-12-22

Systemy stereofoniczne są nadal popularne wśród entuzjastów dobrego brzmienia, przede wszystkim w odtwarzaniu muzyki, np. z płyt CD czy gramofonów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je również do odtwarzania stacji radiowych FM i DAB+. Dużą wygodą przy ich wyborze jest proponowanie różnych zestawów głośnikowych przez dystrybutorów. Wystarczy odsłuch, aby zdecydować czy zaproponowany zestaw nam odpowiada.

Czytaj więcej...
Głośniki i kolumny głośnikowe

Głośniki i kolumny głośnikowe do zabudowy

2021-11-29

Miłośnicy domowych systemów audio coraz częściej sięgają po głośniki montowane w ścianie i na suficie w systemach multiroom i kina domowego, aby nie zajmowały miejsca i nie ingerowały w wystrój pokoju oraz były źródłem doskonałego dźwięku.

Czytaj więcej...
Bezprzewodowy multiroom

Bezprzewodowy multiroom – muzyka bez ograniczeń

2021-10-21

Możliwości jakie daje bezprzewodowy multiroom jest wiele. Atrakcyjna oferta modeli umożliwia tworzenie stref i podstref w oparciu o urządzenia systemu jednego producenta lub różnych tego samego standardu np. DTS Play-Fi. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe.

Czytaj więcej...
Amplituner

Amplituner – centrum domowej rozrywki

2021-09-23

Amplituner wielokanałowy to najważniejszy element kina domowego. To od niego zależy, jaki system surround czy też, jaką konfigurację kolumn głośnikowych będziemy mogli wykorzystać. Przy doborze tego komponentu warto, zatem zwrócić uwagę na parametry techniczne i rozwiązania, które są w nim stosowane.

Czytaj więcej...
Słuchawki

Słuchawki na różne okazje

2021-08-27

Rozmaitość konstrukcji słuchawek przekłada się na różnorodność funkcji wykorzystywanych w słuchawkach. Producenci słuchawek stosują w swoich modelach najróżniejsze rozwiązania, które mają sprawić, że korzystanie z tych urządzeń będzie prawdziwą przyjemnością, dzięki coraz lepszej jakości dźwięku.

Czytaj więcej...
Przenośne głośniki

Przenośne głośniki Bluetooth

2021-07-25

Głośniki obsługujące standard Bluetooth doskonale sprawdzą się zarówno w plenerze, jak i w domowym systemie audio. Wszystko zależy od ich konstrukcji, a więc gabarytów i dostępnych funkcji. W modelach przenośnych istotnym aspektem będzie także odporność mechaniczna.

Czytaj więcej...
Soundbary i subwoofery

Soundbary i subwoofery w domowym systemie audio

2021-06-24

Dobrze wyposażony soundbar, zwłaszcza w połączeniu z subwooferem, może być doskonałą alternatywą nie tylko dla zestawu stereo, ale nawet dla kina domowego. Najbardziej zaawansowane modele obsługują systemy surround, takie jak Dolby Atmos czy DTS:X. To właśnie w konfiguracji wielokanałowej nie subwoofer zestawu audio może pokazać pełnię swoich możliwości, choćby wspomagając odtwarzanie efektów dźwiękowych podczas oglądania filmów czy seriali.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket