Artykuły

Zagrożenia

Zagrożenia

2017-10-19

Zagrożenia, na jakie narażeni są operatorzy pilarek, są bardzo różnorodne. Do najpowszechniejszych należą:

Czytaj więcej...
Bezpieczeństwo przede

Bezpieczeństwo przede wszystkim

2017-10-19

Przenośne pilarki do drewna wyposażone w pilę łańcuchową są potencjalnie bardzo niebezpiecznymi maszynami. Zwłaszcza w rękach niedoświadczonego użytkownika urządzenia te mogą stać się przyczyną groźnego wypadku. Warto poznać ewentualne zagrożenia, zanim rozpocznie się pracę pilarką, i maksymalnie zminimalizować ewentualne niebezpieczeństwa.

Czytaj więcej...
Prowadnice

Prowadnice

2017-10-19

Prowadnica piły łańcuchowej służy do ukierunkowania ruchu piły podczas piłowania, do stabilizacji pracy narzędzia tnącego w jednej pozycji i przeniesienia na piłę wartości i kierunku siły posuwu. Wyróżniamy następujące typy prowadnic:

Czytaj więcej...
Piły łańcuchowe

Piły łańcuchowe

2017-10-19

Piła łańcuchowa to wieloostrzowe narzędzie tnące przyjmujące postać łańcucha zamkniętego w obwód, składające się z różnego typu ogniw połączonych nitami.

Czytaj więcej...
Rozwiązania i funkcje

Rozwiązania i funkcje pilarek

2017-10-19

W nowoczesnych pilarkach łańcuchowych producenci stosują wiele rozwiązań zwiększających wygodę i bezpieczeństwo pracy:

Czytaj więcej...
Podstawowe parametry

Podstawowe parametry

2017-10-19

Charakterystycznym atrybutem pilarek łańcuchowych jest bardzo duża wydajność przy jednoczesnej znacznej długości cięcia. Taki zespół cech umożliwia szybkie cięcie grubych elementów i stosowanie ich do cięcia drewna opałowego, przycinania grubych belek, ścinania drzew i gałęzi. Ale nie tylko.

Czytaj więcej...
Budowa

Budowa

2017-10-19

Konstrukcja pilarki łańcuchowej oparta jest na kilku podstawowych elementach. Poszczególne modele różnią się zastosowanymi rozwiązaniami i parametrami pracy. Wszystko po to, aby można było jak najlepiej dopasować sprzęt do potrzeb konkretnego użytkownika. Pilarki łańcuchowe to przenośne narzędzia, służące głównie do pozyskiwania drewna, wykorzystywane także przy pielęgnacji drzew i drzewostanów oraz w ratownictwie.

Czytaj więcej...
Wybór pilarki

Wybór pilarki

2017-10-19

Samodzielne dbanie o ogród czy teren wokół domu może sprawiać radość i przynosić wiele satysfakcji. Niezbędny do tego sprzęt jest dostępny właściwie od ręki i dla każdego. I oczywiście nie chodzi tu o szpadel czy grabie, ale narzędzia bardziej zaawansowane. Pilarka łańcuchowa, choć nadal jest domeną ludzi pracujących zawodowo w lesie, nie kojarzy się już tylko z muskularnym drwalem. Może ułatwić sprostanie wielu przydomowym wyzwaniom i powinna znaleźć się w wyposażeniu każdego samodzielnego gospodarstwa. Kwestią do rozpatrzenia jest tylko to, jaki model dobrać do swoich potrzeb.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket