Urządzenia do stylizacji

Dobrej jakości sprzęt znacznie ułatwia tworzenie trwałych i wyjątkowych stylizacji. (Fot. BaByliss)

Para, a prostowanie

Chociaż para kojarzy się głównie z urządzeniami do prasowania lub gotowania, swoje zastosowanie ma także w produktach do stylizacji włosów. Na sklepowych półkach coraz częściej pojawiają się prostownice lub suszarkolokówki, wykorzystujące właśnie gorącą parę, która doskonale sprawdza się podczas stylizacji mocnych i gęstych włosów. Prostownice z funkcją pary mają specjalny system kontroli rozpraszania pary oraz układ nagrzewania. Para nie tylko nawilża włosy, ale też rozluźnia ich łuski, co sprawia, że prostowanie staje się łatwiejsze. Prostownice parowe rozprowadzają parę równomiernie, tak aby uzyskać jak najlepszy rezultat końcowy. Po użyciu takiej prostownicy włosy nie elektryzują się, są miękkie i mają zamkniętą łuskę, dzięki czemu nie tracą blasku. Cechą charakterystyczną tego typu produktów jest niewielki zbiornik na wodę, który znajduje się zazwyczaj nad górną płytką. W zależności od potrzeb można stylizować włosy z funkcją pary lub bez niej. Na podobnych zasadach działają suszarkolokówki z tym rozwiązaniem. Para umożliwia zwilżenie suchych włosów i trwałą stylizację bez konieczności mycia. Ciepły, delikatny strumień pary dodatkowo odświeża włosy. Na końcu szczotki umieszczony jest niewielki zbiorniczek na wodę, który trzeba napełnić w razie stylizacji z jej użyciem.

Urządzenia do stylizacji

Remington Coconut Smooth S5901; Remington Coconut Smooth CI5901

Urządzenia do stylizacji

Remington Wet 2 Straight Pro S7970; Remington Advanced Colour Protect CI8605

Dodatkowe rozwiązania

W prostownicach coraz częściej wykorzystuje się rozwiązania mające zapewnić równomierne rozprowadzanie ciepła oraz równomierne rozłożenie pasemek włosów. W ten sposób otrzymujemy lepszy poślizg, szybsze i dokładniejsze prostowanie oraz odpowiedni nacisk na powierzchnię włosów. Jedną z opcji jest zastosowanie drgań sonicznych, które wykorzystywane są w elektrycznych szczoteczkach do zębów. Ich zadanie polega na odpowiednim rozkładaniu włosów na powierzchni płytek, co sprawia, że ciepło jest równomiernie rozprowadzane. Podobne zadanie spełniają uginające się płytki, które gwarantują odpowiedni nacisk na powierzchnię włosów, co zapobiega ich uszkodzeniu. System ruchomych płytek dodatkowo zmniejsza tarcie. Jedna z płytek jest sprężynowa i ugina się przy nadmiernym nacisku w trakcie stylizacji. W ten sposób chroni strukturę włosa przed uszkodzeniem. Do jednych z bardziej innowacyjnych rozwiązań z pewnością należy zaliczyć zastosowanie mikroodżywki, która znajduje się w płytkach i która jest uwalniania pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki niej włosy są nawilżone, uzyskują widoczny połysk i są lepiej chronione przed działaniem wysokiej temperatury. W niektórych modelach stosuje się np. olejek arganowy wzbogacony witaminą E lub odżywkę wspomagającą efekt prostych włosów.

Urządzenia do stylizacji

Begood A3173; Concept VZ1440 Titan Care

Czyszczenie urządzeń

Podczas trzymania obudowy tych sprzętów ręka się poci (od wyższej temperatury). Sam ten fakt powinien uzmysłowić użytkownikom, że lepiej pracować z czystym sprzętem, tym bardziej że tą samą ręką modelujemy czyste włosy i dotykamy ich. Dlatego wilgotną ściereczką z dodatkiem detergentu należy przetrzeć obudowę, omijając panel obsługi oraz kabel. Najważniejsza jest jednak higiena samej powierzchni roboczej, zwłaszcza kiedy użytkowana jest razem ze środkami do stylizacji włosów (żelami czy lakierami). Zdarza się, że przez pozostałości lakierów włosy przywierają do powierzchni grzewczej, a resztki specyfików przypalają się i nieprzyjemnie pachną. W takim wypadku polecane jest przetarcie powierzchni grzewczych delikatną ściereczką nasączona łagodnym detergentem. Tę czynność należy wykonywać po wyłączeniu sprzętu, kiedy płytki prostownicy i powierzchnia lokówki są chłodne.

Urządzenia do stylizacji

MPM MPR-07; Eldom RW100 AMI

2021-07-05
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket