Rozwiązania dla wymagających

Rozwiązania dla wymagających

Innowacyjne rozwiązania to często jedno z kryteriów zakupu konkretnego urządzenia – nie inaczej jest w wypadku wag, które mimo prostych zasad działania potrafią zaskoczyć. Jedną z ważniejszych opcji jest możliwość zapisywania wyników ważących się osób. Wbudowana pamięć wewnętrzna zapamiętuje dane kilku lub nawet kilkunastu osób i pozwala na personalizację profilu.

Urządzenie może zapamiętać np. imię danego użytkownika, jego wiek, płeć, masę czy datę ostatniego pomiaru. Ponadto wyliczy BMI czy dzienną dawkę kalorii. Niektóre z modeli z pamięcią wyposażone są nawet w wejście USB, które umożliwia przesyłanie zebranych danych z wagi na komputer. Pozwala to na długoterminową analizę kondycji fizycznej użytkownika oraz często także na interpretację pomiaru przesyłanych wyników. Ciekawym rozwiązaniem są modele z możliwością podłączenia do aplikacji. Moduł radiowy i specjalny kabel pozwalają na łatwą, automatyczną transmisję wartości pomiarowych. Co więcej, użytkownik w każdej chwili ma dostęp do tych danych dzięki użyciu aplikacji mobilnych (np. z systemami IOS i Android) i za pośrednictwem podanej przez producenta strony internetowej. Urządzenia tego typu gwarantują bezprzewodową i bezpieczną transmisję danych do modułu radiowego oraz ich bezpieczny zapis w chmurze.

Zaawansowane modele dodatkowo samodzielnie interpretują wyniki pomiarów. Na podstawie pomiaru konkretnych parametrów (woda, tkanka tłuszczowa, masa ciała, BMI, tkanka mięśniowa) urządzenie samodzielnie interpretuje ich poziom. Co ważne, różne modele interpretują różne dane. Interpretacja może być podawana np. grafi cznie lub w postaci piramidy. Nieszkodliwe dla organizmu człowieka impulsy elektryczne przepływają przez ciało użytkownika i zbierają informacje o zawartości tłuszczu, wody czy minerałów. Przebiegają one przez środek każdej z komórek, a szybkość przepływu wynika z rodzaju komórki. Tylko zważenie poszczególnych rodzajów komórek pokazać może wyniki zastosowanej diety czy diety połączonej z intensywnymi ćwiczeniami fi zycznymi. Większość wag mierzy nie tylko masę, ale i zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej, masy kostnej w organizmie czy podaje masę idealną. Niektóre modele dodatkowo informują o poziomie wody w organizmie i zapotrzebowaniu na kalorie (AMR/BMR) lub pokazują wskaźnik BMI. Modele pokazujące ilość wody nie ograniczają się jedynie do tego parametru. Oprócz niego użytkownik dowie się o tym, jaki procent stanowi woda wewnątrz- oraz zewnątrzkomórkowa (pierwsza ma poziom stały, druga – zmienny). Wagi z funkcją obliczania zapotrzebowania na kalorie AMR/BMR należą do bardziej zaawansowanych. Parametry te podawane są na podstawie przemiany materii w kcal. BMR to wskaźnik podstawowej przemiany materii, czyli codziennego zużycia kalorii w zależności od wieku, płci, wzrostu i wagi. AMR oznacza aktywną przemianę materii obliczaną na podstawie codziennej przemiany z wprowadzeniem stopnia aktywności.

2017-04-20
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket