Nowoczesna stylizacja włosów

Nowoczesna

Jak powszechnie wiadomo, wysoka temperatura nie wpływa korzystnie na stan włosów. Dlatego renomowani producenci w nowoczesnym sprzęcie do stylizacji stosują szereg rozwiązań, mających je zabezpieczyć przed uszkodzeniem.

Bardzo myliłby się więc ten, kto sądzi, że niewiele można wymyślić w takich urządzeniach jak np. suszarki. Wręcz przeciwnie, nowoczesne modele są wyposażone w liczne czujniki, które kontrolują temperaturę, czy specjalne powłoki nadające powietrzu właściwości odżywcze. Do tego warto wspomnieć o coraz bardziej efektywnych energetycznie silnikach, które są trwalsze, pozwalają na uzyskanie większej prędkości suszenia oraz zużywają mniej energii.

Nowoczesna

Jedną z podstawowych funkcji większości suszarek jest jonizacja. Uwalniane podczas suszenia jony sprawiają, że włosy są gładkie i błyszczące.

Suszarki i suszarkolokówki

Suszarki służą zarówno paniom, jak i panom. Jest to duża grupa produktów dostępna w różnych cenach. Obok modeli profesjonalnych, wyróżniających się m.in. dobrymi parametrami, dostępne są także suszarki domowe oraz turystyczne. Te ostatnie to urządzenia w wersji kompaktowej, odznaczające się niewielkimi rozmiarami. Ich główną cechą jest poręczność. Kupując suszarkę turystyczną, warto zwrócić uwagę, czy ma ona dołączone podróżne etui, w którym można przewozić i suszarkę, i akcesoria. Warto wybrać urządzenie droższe, ale za to wyposażone w dodatkowe końcówki, funkcję jonizacji, chłodny nawiew czy czujniki zapobiegające przesuszeniu włosów.

Suszarkolokówki to najpopularniejsze urządzenia dwufunkcyjne, których dużymi zaletami są szybkość i wygoda stylizacji. Za ich kupnem przemawiają charakterystyczna budowa oraz przeznaczenie – jako jedyne pozwalają na jednoczesne suszenie i stylizowanie włosów. Suszarkolokówki to urządzenia, które nie do końca spełniają funkcje, na które wskazuje ich nazwa. Tak naprawdę ułatwiają stylizację włosów, która tradycyjnie odbywa się za pomocą szczotki i suszarki. Specjalna szczotka ułatwia naciągnięcie włosów, które dodatkowo są osuszane i utrwalane przez suszarkę. Suszarkolokówki różnią się m.in. rodzajem szczotek, sposobem zmiany ustawień czy zastosowanymi rozwiązaniami. 

Suszarki i

Choć obecnie podróże są ograniczone, to przydanym urządzeniem jest suszarka turystyczna. Składana rączka znacznie ułatwia jej transport. Urządzenie zajmuje dzięki niej minimalną ilość miejsca w bagażu.

Zdrowa stylizacja

Zdrowa stylizacja to podstawa. Dlatego też tak dużą wagę producenci przywiązują do rozwiązań, mających zapewnić bezpieczną i trwałą stylizację. Największym zagrożeniem dla włosów jest wysoka temperatura, która ułatwia ich prostowanie czy kręcenie. W wypadku suszarek dochodzi do tego silny podmuch, mający dodatkowo je wysuszyć. Trzeba podkreślić, że dostępne na rynku urządzenia są bezpieczniejsze dla włosów i lepiej dbają o ich stan. Zbyt częste i nieumiejętne prostowanie, kręcenie czy suszenie sprawia, że włosy stają się suche, łamliwe i tracą swój naturalny połysk. Dlatego też tak ważne są wybór właściwego modelu urządzenia, a także właściwa pielęgnacja włosów.

Czym jest jonizacja?

Jonizację stosuje się w suszarkach, prostownicach, lokówkach, suszarkolokówkach a także specjalnych szczotkach. Działa podobnie jak klasyczna odżywka do włosów, z tym, że tutaj wydzielana jest przez samo urządzenie, które wykorzystuje generator jonów. Mokre włosy są naładowane dodatnio w przeciwieństwie do urządzeń, mających ujemny ładunek elektryczny. Dzięki temu, zostaje zrównoważona dodatnia statyczność włosów. Takie rozwiązanie zapobiega elektryzowaniu się i wpływa na ich wygląd. Co więcej, nawilża włosy i pozwala zachować naturalny połysk.

Na czym polega jonizacja? Jony ujemne „przemycają” cząsteczki wody w głąb włosów, dzięki czemu są one nawodnione i odżywione po każdym użyciu urządzenia. Zasadniczo jony to atomy naładowane dodatnio lub ujemnie. Aktywne jony mają ujemny ładunek i aktywnie otaczają pasma włosów. Włosy nie elektryzują się i odzyskują odpowiedni poziom nawilżenia i połysk. Efekt – większy połysk, przywrócona gładkość i łatwiejsza stylizacja.

Dużą zaletą tej funkcji jest przyspieszenie układania fryzury i skrócenie kontaktu włosów z wysoką temperaturą, która niekorzystnie wpływa na kondycję włosów. W zależności od rodzaju urządzenia można mówić o różnym poziomie jonów. Co ciekawe, obok produktów mających stale aktywną funkcję jonizacji (niektóre prostownice) dostępne są np. suszarki, w których uruchamia się ją po naciśnięciu odpowiedniego przycisku – wszystko zależy od tego, jakie rozwiązanie zaproponuje sam producent. W suszarkach (i nie tylko) wykorzystuje się jony srebra lub turmalinów. Oba rodzaje mają działanie oczyszczające i dezynfekujące.

Czym jest

Dyfuzor i koncentrator to najczęstsze dodatki dołączone do suszarki. Pierwszy sprawdzi się przy stylizacji włosów kręconych, zaś koncentrator zwiększa siłę nawiewu i przyda się przy modelowaniu fryzury.

Chłodny nawiew

To rozwiązanie stosowane w większości suszarek do włosów. Funkcję tę stosuję się w ostatniej fazie stylizacji – jej zadanie polega nie na wysuszeniu włosów, tylko na utrwaleniu fryzury. Intensywny nadmuch zimnego powietrza pozwala na wykończenie fryzury i ułatwia nadanie jej ostatecznego kształtu. Co więcej, wpływa także na wygląd włosów, wygładzając je, ułatwiając ich rozczesywanie i pozwalając wydobyć ich naturalny blask. Chłodny lub zimny nawiew uruchamia się przy pomocy przycisku chłodzenia bez względu na wybraną prędkość nadmuchu.

Regulacja temperatury

W zależności od rodzaju urządzenia dotyczy prędkości pracy lub wysokości temperatury – w wypadku suszarek i suszarkolokówek istnieje możliwość ustawienia obu tych parametrów. Dzięki możliwości zmiany ustawień łatwiej jest wybrać sposób pracy urządzenia, który powinien być dostosowany do rodzaju włosów. To, co sprawdza się przy gęstych i mocnych włosach może doprowadzić do zniszczenia tych bardziej delikatnych i wymagających innego traktowania. Możliwość regulacji np. temperatury ma bardzo duże znaczenie dla użytkowniczek wszystkich urządzeń do stylizacji włosów. Zbyt wysoka temperatura wysusza włosy, sprawia, że stają się matowe i najprościej w świecie może doprowadzić do ich przypalenia. Równie zły wpływ na ich kondycję ma zbyt szybki nawiew w suszarkach. W urządzeniach tych standardowo stosuje się dwie niezależne regulacje temperatury i prędkości nawiewu. Dzięki temu łatwiej jest ustawić optymalne parametry pracy suszarki i dostosować je nie tylko do rodzaju włosów, ale i etapów suszenia. Standardowo stosuje się np. trzy stopnie wysokości temperatury plus dodatkowy chłodny nawiew – wszystko zależy od konkretnego modelu. Częstym rozwiązaniem jest także stosowanie dodatkowych funkcji takich jak nawiew turbo czy tryb pracy eko. Pierwsze, przyspiesza suszenie włosów i doskonale sprawdza się w momencie gdy czas jest na wagę złota, drugie, pozwala na maksymalne wykorzystanie mocy urządzenia i oszczędności energii.

Zawsze na straży – czujniki

Pojawiają się w coraz większej liczbie urządzeń i odpowiadają za bezpieczną stylizację. W suszarkach stosuje się np. czujniki mierzące temperaturę włosów podczas suszenia. Gdy jest ona zbyt wysoka, urządzenie automatycznie zatrzymuje nagrzewanie, zapobiegając wysuszeniu włosów. Dzięki temu utrzymują one właściwy poziom wilgotności, są zdrowe i błyszczące. Wskaźnik LED na górze suszarki informuje o włączeniu czujnika. Czujnik diagnozuje stan włosów i dobiera do nich taką temperaturę, aby zachowały naturalne nawilżenie.

Zawsze na straży

Silniki elektryczne w suszarkach oferują coraz większą wydajność i trwałość, co pozwala osiągać większe prędkości strumienia powietrza. Zużywają także mniej energii.

Popularne nasadki

Końcówki i nakładki to te elementy które decydują o uniwersalności i możliwościach suszarek i suszarkolokówek. Im więcej dodatkowych akcesoriów, tym mamy większe pole do popisu podczas stylizacji. Dlatego też jest to jeden z tych elementów, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem.

  • koncentrator – to dodatek, który jest już standardem. Jest to specjalna dysza do stylizacji, dostępna w prawie każdym urządzeniu. Najczęściej możemy mówić o dwóch rodzajach końcówek, które różnią się przede wszystkim wielkością – Mniejsza ma szerokość np. 7 mm, większa (standardowa) np. 11 mm (przyspiesza suszenie włosów). Czym tak naprawdę jest koncentrator? Jest to nakładka mająca wąską szczelinę wylotu powietrza. Jego działanie polega na skupianiu nadmuchu powietrza przez jego uwalnianie przez wąski otwór, co powoduje wzrost ciśnienia. Powietrze następnie jest kierowane na konkretne obszary. Umożliwia to precyzyjne modelowanie i wykańczanie fryzury oraz sprawdza się podczas modelowania efektu gładkich włosów;
  • dyfuzor – również dostępny jest w kilku wersjach. Podobnie jak w wypadku koncentratorów różnica dotyczy głównie wielkości i rodzaju wypustek. Dyfuzory wyglądem przypominają antenę satelitarną, na której znajdują się dziurki i specjalne wypustki. Zadaniem tej nakładki jest podnoszenie włosów, nadawanie im objętości oraz podkreślenie loków. Dyfuzor (tak jak i większość nakładek) wykonany jest z tworzywa sztucznego. W zależności od rodzaju włosów i nasadki może stworzyć fryzurę pełną drobnych loczków, delikatne fale i skręty. Charakterystyczny kształt sprawia, że zmniejsza on siłę nawiewu, przez co powstaje lekki strumień powietrza, który delikatnie suszy, np. loki. Włosy zyskują puszystość i znacznie mniej się elektryzują. Końcówki dyfuzora mają wklęsły kształt, dostosowany do kształtu głowy, co gwarantuje duży komfort stylizacji. Zasadniczo wyróżnia się dwa ich typy. Pierwszy pełni funkcję asymetrycznego rozpraszacza. Ma sztywne wypustki i przeznaczony jest do modelowania włosów kręconych, którym nadaje sprężystość. Drugi ma dłuższe wypustki zakończone gumowymi elementami. Dzięki temu nie tylko nadaje włosom objętość, ale też odpowiada za masaż głowy;
  • nasadka chroniąca kolor – to rzadkie rozwiązanie. Nasadka tego typu ma bardzo charakterystyczny kształt. Dzięki specjalnej budowie pozwala na wymieszanie chłodniejszego powietrza z otoczenia ze strumieniem powietrza wydmuchiwanego z suszarki. W rezultacie zwiększa się objętość strumienia powietrza, przy czym podmuch jest delikatniejszy i obejmuje większy obszar. Zapewnia to szybsze schładzanie włosów i zapobiega niepotrzebnym uszkodzeniom, które powoduje działanie wysokiej temperatury. W rezultacie pozwala to zachować blask i dobry stan farbowanych włosów;
  • nasadka prostująca – to produkt, który co jakiś czas pojawia się na polskim rynku. Wyglądem przypomina rozbudowaną szczotkę do włosów. Urządzenia z tej grupy nazywano suszarkoprostownicami za sprawą nakładki mającej rozprostowywać i wygładzać włosy. Pasma włosów „przeczesuje” się nasadką, która jest wykonana z płytki ceramicznej. Pozwala ona na ich naciągnięcie, a w międzyczasie są one suszone. Zasada działania jest podobna jak w suszarkolokówkach, jednak kształt nakładki jest inny i nie jest ona obrotowa. Takie rozwiązanie umożliwia równomierne rozłożenie temperatury oraz nawiewu, co prowadzi do wygładzenia i rozprostowania włosów. 

Idealne nawilżenie z suszarką Remington Hydraluxe Pro EC9001

Idealne nawilżenie z suszarką

Tradycyjne suszarki emitują przegrzane powietrze, które uszkadza strukturę włosów, przez co blakną one i stają się szorstkie w dotyku. Suszarka Hydraluxe Pro została wyposażona w system Hydracare, w którym specjalny czujnik na bieżąco reguluje temperaturę powietrza i dopasowuje ją do wartości bezpiecznej dla włosów. To pozwala na uniknięcie uszkodzeń termicznych.

Oprócz temperatury na czas suszenia wpływa prędkość przepływu powietrza. Dlatego w suszarce Hydraluxe Pro rozwija ono szybkość do 160 km/h. Pozwala to na szybsze aż o 50 proc. stylizację i suszenie w porównaniu do tradycyjnych suszarek marki Remington. Tak duża wydajność jest zasługą nowoczesnego silnika cyfrowego. Co więcej, strumień powietrza jest wzbogacony o uwalniane na bieżąco cząstki mikroodżywki, które tworzą ochronną barierę na włosach. W rezultacie zachowują one odpowiednie nawilżenie podczas suszenia, dzięki czemu finalna fryzura cieszy oczy gładkością i blaskiem. Uzupełnieniem suszarki jest prostownica Hydarluxe Pro S9001, która zapewni bezpieczną stylizację, intensywnie nawilżając włosy podczas ich prostowania.

Idealne nawilżenie z suszarką
2020-11-10
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket