Skuteczne i wygodne mycie samochodu umożliwi myjka Stiga HPS 345 R z odpowiednim akcesorium - szczotki obrotowej, okrągłej. (Fot. Stiga)
Nie wszystkie myjki są w niego wyposażone, jednak jego brak jest niezwykle rzadki. Warto zwrócić na niego uwagę, zwłaszcza, jeśli planujemy stosować w myjce wodę ze zbiorników stałych, w których nietrudno o zanieczyszczenia. Odpowiedni filtr zatrzymuje zanieczyszczenia, ograniczając możliwość przedostania się ich do pompy, przewodów i lanc. Jak już wcześniej było wspomniane, zanieczyszczenia, które przedostaną się do pompy, mogą ją nieodwracalnie uszkodzić, natomiast te, które utkną w przewodzie lub lancy, uniemożliwią pracę nią, zatykając ją. Niezbędne jest wtedy wyczyszczenie zatkanych elementów, co jest dość czasochłonne w przeciwieństwie do wymiany filtra.
KÄRCHER K 7 Premium Smart Control Home; MAKITA HW101
Pracę myjek ciśnieniowych charakteryzuje kilka mniej lub bardziej specyficznych parametrów.
STIGA HPS 550 R; HIKOKI AW150 NAZ
Lanca robocza jest jednym z podstawowych elementów myjki ciśnieniowej. To właśnie przez nią przepływa woda do dyszy. Prezentujemy podstawowe typy lanc stosowanych w myjkach ciśnieniowych.
Najmniejsza myjka Kärcher K Mini ze zdejmowanym uchwytem na akcesoria jest niezastąpiona w każdym domu. (Fot. Kärcher)
Dysza to element lancy, mający niebagatelne znaczenie dla charakterystyki pracy myjki ciśnieniowej, od której zależy szerokość strumienia. Możemy wyróżnić podstawowe typy końcówek:
© 2024 InfoMarket