Końcówki i nasadki

Końcówki

Końcówki i nakładki to te elementy które decydują o uniwersalności i możliwościach suszarek i suszarkolokówek. Im więcej dodatkowych akcesoriów, tym mamy większe pole do popisu podczas stylizacji. Dlatego też jest to jeden z tych elementów, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem.

  • Koncentrator – to dodatek, który jest już standardem. Jest to specjalna dysza do stylizacji, dostępna w prawie każdym urządzeniu. Najczęściej możemy mówić o dwóch rodzajach końcówek, które różnią się przede wszystkim wielkością – mniejsza ma szerokość np. 7 mm, większa (standardowa) np. 11 mm (przyspiesza suszenie włosów). Czym tak naprawdę jest koncentrator? Jest to nakładka mająca wąską szczelinę wylotu powietrza. Jego działanie polega na skupianiu nadmuchu powietrza przez jego uwalnianie przez wąski otwór, co powoduje wzrost ciśnienia. Powietrze następnie jest kierowane na konkretne obszary. Umożliwia to precyzyjne modelowanie i wykańczanie fryzury oraz sprawdza się podczas modelowania efektu gładkich włosów.
  • Dyfuzor – również dostępny jest w kilku wersjach. Podobnie jak w wypadku koncentratorów różnica dotyczy głównie wielkości i rodzaju wypustek. Dyfuzory wyglądem przypominają antenę satelitarną, na której znajdują się dziurki i specjalne wypustki. Zadaniem tej nakładki jest podnoszenie włosów, nadawanie im objętości oraz podkreślenie loków. Dyfuzor (tak jak i większość nakładek) wykonany jest z tworzywa sztucznego. W zależności od rodzaju włosów i nasadki może stworzyć fryzurę pełną drobnych loczków, delikatne fale i skręty. Charakterystyczny kształt sprawia, że zmniejsza on siłę nawiewu, przez co powstaje lekki strumień powietrza, który delikatnie suszy, np. loki. Włosy zyskują puszystość i znacznie mniej się elektryzują. Końcówki dyfuzora mają wklęsły kształt, dostosowany do kształtu głowy, co gwarantuje duży komfort stylizacji. Zasadniczo wyróżnia się dwa ich typy. Pierwszy pełni funkcję asymetrycznego rozpraszacza. Ma sztywne wypustki i przeznaczony jest do modelowania włosów kręconych, którym nadaje sprężystość. Drugi ma dłuższe wypustki zakończone gumowymi elementami. Dzięki temu nie tylko nadaje włosom objętość, ale też odpowiada za masaż głowy.
  • Nasadka chroniąca kolor – to rzadkie rozwiązanie. Nasadka tego typu ma bardzo charakterystyczny kształt. Dzięki specjalnej budowie pozwala na wymieszanie chłodniejszego powietrza z otoczenia ze strumieniem powietrza wydmuchiwanego z suszarki. W rezultacie zwiększa się objętość strumienia powietrza, przy czym podmuch jest delikatniejszy i obejmuje większy obszar. Zapewnia to szybsze schładzanie włosów i zapobiega niepotrzebnym uszkodzeniom, które powoduje działanie wysokiej temperatury. W rezultacie pozwala to zachować blask i dobry stan farbowanych włosów
  • Nasadka prostująca – top rodukt, który co jakiś czas pojawia się na polskim rynku. Wyglądem przypomina rozbudowaną szczotkę do włosów. Urządzenia z tej grupy nazywano suszarkoprostownicami za sprawą nakładki mającej rozprostowywać i wygładzać włosy. Pasma włosów „przeczesuje” się nasadką, która jest wykonana z płytki ceramicznej. Pozwala ona na ich naciągnięcie, a w międzyczasie są one suszone. Zasada działania jest podobna jak w suszarkolokówkach, jednak kształt nakładki jest inny i nie jest ona obrotowa. Takie rozwiązanie umożliwia równomierne rozłożenie temperatury oraz nawiewu, co prowadzi do wygładzenia i rozprostowania włosów.

2016-11-22
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket