TAGA HARMONY

Kolumny podstawkowe Diamond B-60 v.3

Kolumny podstawkowe

Diamond to flagowa seria podstawkowych kolumn głośnikowych marki TAGA Harmony z innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, mającymi wpływ na jakość dźwięku.

Kolumna podstawkowa Diamond B-60 v.3 to dwudrożna konstrukcja z charakterystycznym owalnym kształtem obudowy. To następca kolumn Diamond B-60, uznanych i cenionych na rynku. W wersji v.3 wprowadzono wiele ulepszeń odpowiedzialnych za jakość dźwięku.

W obudowie 2. generacji STLIE-I (Super Taga Low Interference Enclosures) zastosowano sztywniejszą konstrukcję oraz grubsze ścianki z płyty MDF (do 30 mm), która wraz zakrzywionym kształtem ogranicza niepożądane rezonanse, wszelkie wibracje i zniekształcenia, negatywnie wpływające na jakość dźwięku. Cała obudowa jest lekko odchylona do tyłu, aby zapewnić wyrównanie czasowe dla wszystkich głośników, dzięki czemu przetwornik wysokotonowy jest cały czas ustawiony w najlepszej pozycji. Głośniki chronione są magnetycznie montowaną maskownicą. Otwór bass-reflex z tyłu obudowy znacznie poprawia odtwarzanie niskich tonów. Trwałe, eleganckie wykończenia z forniru drewnianego są malowane lakierem bezbarwnym w połysku lub macie.

Głośnik wysokotonowy z lekką tytanową kopułką 36 mm (1,42 cala) O-TPTTD-I (Oversized Taga Pure Titanium Tweeter Dome) 2. generacji z ferrofluidowym chłodzeniem zapewnia przenoszenie większej mocy oraz dokładniejszy, bardziej szczegółowy dźwięk. Natomiast duży przetwornik niskotonowy 165 mm (6,5 cala) TNPPCD-I (Taga Non-pressed Paper Cone Driver) 2. generacji z membraną z nietłoczonego papieru jest wyposażony w dwa duże magnesy i aluminiową obudowę.

Do terminali głośnikowych można dołączyć kabel o przekroju do 10 AWG oraz większość popularnych typów złączy. Umożliwiają one tworzenie połączenia bi-wiring oraz bi-amping. Do kolumny Diamond B-60 v.3 o mocy – 25 – 50 W zalecany jest wzmacniacz o mocy 150 W RMS. Pasmo przenoszenia wynosi 36 Hz – 33 kHz (±3 dB), a masa 11, 3 kg.

Kolumny-podstawkowe-Diamond-B-60-v3-2
2024-03-31
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket