TECHNISAT

Klimatyzator przenośny Technipolar 2 S [test]

Klimatyzator przenośny Technipolar 2 S

Najlepszym sposobem na upały jest klimatyzator. Niestety, nie zawsze mamy możliwość skorzystania z rozwiązań typu split, wtedy warto sięgnąć po klimatyzator przenośny, jak TechniSat Technipolar 2 S, który mieliśmy okazję testować.

Seria Technipolar 2 składa się z trzech modeli: testowanego S oraz M i L, które różnią się wydajnością, a zatem i powierzchnią pomieszczeń, do których są rekomendowane, wynosi ona odpowiednio 25, 40 oraz 46 m2. Opisywane urządzenie jest więc zalecane do mniejszych pomieszczeń, jednak w żaden sposób nie umniejsza to jego funkcjonalności. Już przy rozpakowywaniu urządzenia zwraca uwagę wyposażenie zestawu. O ile takie dodatki jak rura do odprowadzania ciepłego powietrza czy pilot zdalnego sterowania to standardowe wyposażenie, to w pudełku znajdziemy także tekstylny zestaw uszczelniający do montażu okiennego wraz z odpowiednimi taśmami. To duża zaleta, ponieważ nie każdy producent dołącza te elementy, a podczas korzystania z urządzenia wydatnie ograniczają one napływ ciepłego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Dzięki temu klimatyzator może pracować efektywniej, ciszej i zużywać mniej energii.

Obudowa urządzenia prezentuje się estetycznie (fot. 1), a neutralne wzornictwo sprawia, że będzie ono pasowało do większości pomieszczeń. Po bokach umieszczone są uchwyty do przenoszenia. Sprzęt, ze względu na znaczną masę, ma również kółka. Pracują one płynnie i dzięki nim praktycznie każdy poradzi sobie z przemieszczaniem klimatyzatora między pomieszczeniami. W zestawie znajduje się również rurka do odprowadzania wody skraplającej się w trakcie pracy urządzenia. Niezbędne jest skorzystanie z zewnętrznego zbiornika. Przyłącze do rurki znajduje się w dwóch miejscach, więc można wybrać takie, które nam odpowiada.

Do obsługi urządzenia służy wygodny wyświetlacz (fot. 2) lub p ilot zdalnego sterowania (fot. 3). Przy ich pomocy możemy wybrać tryb pracy urządzenia – chłodzenie, osuszanie lub wentylacja, zaprogramować timer w zakresie do 24 godzin, temperaturę chłodzenia, a także prędkość wentylatora na poziom niski, średni lub wysoki. W przypadku wybranych wariantów poziom hałasu wynosił odpowiednio 51, 55 oraz 58 dB. Pomiaru dokonano telefonem Samsung Galaxy S22 umieszczonym w odległości 1 m od urządzenia przy pomocy aplikacji Miernik dźwięku. Dostępne są również tryb automatyczny, który samoczynnie dostosowuje prędkość wentylatora, i tryb nocny, redukujący poziom hałasu i wyłączający podświetlenie elementów.

Urządzenie chłodzi efektywnie i jest relatywnie ciche. Atutem jest wentylator, który pracuje płynnie niezależnie od wybranego trybu. Oscylacyjny ruch żaluzji (fot. 4) sprawia, że chłodzone powietrze jest równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu. TechniSat Technipolar 2 S jest dobrym wyborem, jeśli szukamy funkcjonalnego mobilnego klimatyzatora do mniejszych pomieszczeń.

Klimatyzator przenośny Technipolar 2 S

Fot.1

Klimatyzator przenośny Technipolar 2 S

Fot.2

Klimatyzator przenośny Technipolar 2 S

Fot.3

Klimatyzator przenośny Technipolar 2 S

Fot.4

2023-07-15
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket