SAMSUNG

Karta Różnorodności podpisana!

Karta Różnorodności

Marzec był miesiącem różnorodności, równości i włączenia w firmie Samsung. Niezwykle istotnym wydarzeniem w tym miesiącu było podpisanie przez firmę Samsung Electronics Polska Karty Różnorodności, której celem jest promowanie równości i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.

W firmie Samsung po raz pierwszy zorganizowany został Miesiąc DEI (Diversity, Equity and Inclusion). Różnorodność dotyczy wszystkich osób wewnątrz organizacji, a także klientów firmy czy konsumentów. Czyli ludzi w różnym wieku, o różnym stopniu sprawności, różnej tożsamości płciowej, różnej orientacji seksualnej, różnego pochodzenia etnicznego czy przekonań religijnych. Różnorodność w zespole jest źródłem bogactwa inspiracji, a inkluzywność zapewnia, że każdy głos jest słyszany i uwzględniany.

W ramach Miesiąca DEI w firmie Samsung odbyły się webinary i warsztaty, które pozwoliły zrozumieć, co różnorodność wnosi do codzienności i jak czerpać z tego korzyści. Punktem kulminacyjnym Miesiąca DEI było dołączenie przez firmę Samsung Electronics do Karty Różnorodności. Jest to zobowiązanie podpisywane przez pracodawców, którzy decydują się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności. Karta świadczy o gotowości firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania.

Podpisanie Karty Różnorodności jest wyrazem szacunku dla potrzeb i oczekiwań naszych pracowników. To pierwszy, niezwykle ważny krok, za którym pójdą kolejne działania. Przygotowaliśmy własną politykę różnorodności i powołaliśmy DEI Forum, czyli pracowniczą społeczność DEI. Wierzymy, że różnorodność i inkluzywność są nie tylko ważne, ale wręcz niezbędne, aby zapewnić sukces naszej organizacji – powiedział Conor Pierce, Prezes Samsung Electronics Polska.

Co ważne, podpisanie Karty Różnorodności przez firmę Samsung poprzedził szereg przygotowań i działań wokół obszaru DEI. Pod koniec 2023 roku odbyły się sesje spotkań pracowników pod nazwą DEI Forum. To inicjatywa dialogu poświęcona wspieraniu środowiska pracy, które celebruje różnorodność i promuje inkluzywność. Forum było szansą dla wszystkich, bez względu na płeć, pochodzenie, wiek czy staż pracy do aktywnego kształtowania polityki Diversity, Equity & Inclusion, które obejmie wszystkie osoby w organizacji. Podczas spotkań wypracowano wnioski, które stały się punktem wyjścia dla lokalnej polityki DEI, która wkrótce zostanie ogłoszona przez firmę Samsung.

Karta-Roznorodnosci-podpisana-2
2024-04-02
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket