PYTANIE 4: Który pendrive do urządzenia mobilnego?

Smartfony i tablety z funkcją USB-OTG mają możliwość podłączenia akcesoriów, takich jak pendrive’y. Po wykorzystaniu przejściówki z gniazda mikro-USB do portu USB można podłączyć praktycznie dowolny nośnik. Są jednak dostępne specjalnie pendrive’y ze złączem mikro-USB lub USB-C. To pierwsze można podłączyć do większości smartfonów i tabletów. Z kolei te drugie przeznaczone są do najnowszych smartfonów i komputerów z gniazdem USB-C. Dodatkowo pendrive wyposażony jest w duże złącze USB, dzięki czemu można go podłączyć do praktycznie dowolnego innego urządzenia. Pozwala to np. na szybkie skopiowanie zdjęć ze smartfona i wyświetlenie ich na telewizorze.

PYTANIE 5: Czy warto wybrać pamięć z USB 3.0?

Standard USB 3.0 na dobre zadomowił się w komputerach. Oferuje on znacznie większą wydajność niż USB 2.0, co jest odczuwalne zwłaszcza przy kopiowaniu dużych plików. Wybierając obecnie dysk przenośny lub pendrive, a nawet czytnik kart pamięci, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę modele z USB 3.0 lub nowszą wersją złącza USB 3.1 drugiej generacji, które zapewnia wydajność do 10 Gbit/s.

PYTANIE 6: Jaki dysk SSD wybrać?

Obecnie w większości dysków SSD z segmentu ekonomicznego stosuje się pamięci TLC. Zapewniają one wydajną pracę i spełnią oczekiwania typowych użytkowników, którzy w prosty sposób chcą zwiększyć wydajność swego komputera. Bardziej zaawansowanym użytkownikom o większych wymaganiach polecić można nośniki z pamięciami MLC, które zapewniają nieco większą wydajność. Na dysku SSD powinny znajdować się system operacyjny oraz najczęściej wykorzystywane programy. Dla najmniej wymagających użytkowników wystarczającą pojemnością będzie ok. 120 GB, jednak jeśli jest taka możliwość, warto wybrać model pojemniejszy, np. 240 GB. Pojemność dysków SSD sięga nawet 2 TB, lecz są one zdecydowanie droższe niż tradycyjne dyski twarde.

PYTANIE 7: Jaka karta pamięci do aparatu cyfrowego?

Większość aparatów cyfrowych wykorzystuje karty pamięci typu SD. Mają one niewielkie wymiary oraz zapewniają wystarczającą wydajność do większości zastosowań. Bardziej zaawansowane aparaty, takie jak profesjonalne lustrzanki, wykorzystują również inne nośniki. Najczęściej są to karty CompactFlash, a rzadziej CFast oraz XQD. Wszystkie one cechują się dużą wydajnością i pojemnością. Konkretny model karty producent może rekomendować do konkretnych zastosowań, np. do szybkich zdjęć seryjnych.

PYTANIE 8: Czy warto wybrać pamięć z połączeniem bezprzewodowym?

Możliwość bezprzewodowego połączenia się z dyskiem twardym czy kartą pamięci to z pewnością ciekawa funkcja. Pozwala ona np. skopiować zdjęcia z aparatu bezpośrednio do smartfona lub tabletu. Z kolei dyski wyposażone w łączność Wi-Fi to wygodne rozwiązanie do współdzielenia danych w grupie oraz do rozszerzenia pamięci urządzeń mobilnych bez gniazda kart microSD.

2017-03-17
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket