Wielofunkcyjne narzędzia oscylacyjne znakomicie sprawdzają się podczas usuwania starych, wyschniętych substancji z powierzchni i szczelin. Brzeszczoty segmentowe i wgłębne można wykorzystać do usuwania fug, klejów, kitu i podobnych substancji ze szczelin i łączeń, również w miejscach trudno dostępnych. Natomiast wykonane są ze stali narzędziowej HCS z lekko zaostrzoną częścią roboczą skrobaki znakomicie zastępują ręczne szpachelki. Można podzielić je ze względu na stopień elastyczności:
Już z tego krótkiego omówienia widać, jak duży jest obszar zastosowań wielofunkcyjnych narzędzi oscylacyjnych: od cięcia materiałów o bardzo różnych właściwościach (drewno, materiały drewnopochodne, tworzywa sztuczne różnego typu, materiały abrazyjne i metale) przez szlifowanie i zdzieranie po skrobanie i oczyszczanie powierzchni z zapraw, klejów, farb itp. Dlatego znajdują one zastosowanie w bardzo wielu segmentach branży budowlanej, w przemyśle, motoryzacji, a także w domowym warsztacie majsterkowicza czy hobbysty.
Brzeszczoty proste. Sprawdzają się przy wykonywaniu cięć kieszeniowych, dzięki możliwości precyzyjnego przystawienia do powierzchni.
Brzeszczoty okrągłe. Bardzo wszechstronne brzeszczoty. Szczególnie polecane są do długich cięć w różnych materiałach.
Brzeszczoty wygięte. Wygięty kołnierz umożliwia bardzo ścisłe przyłożenie do obrabianej powierzchni.
Brzeszczoty powlekane. Brzeszczoty powlekane twardym stopem sprawdzają się w obróbce materiałów ceramicznych.
Noże tnące. Nadają się do rozdzielania miękkich materiałów (usuwanie klejów i uszczelniaczy).
© 2024 InfoMarket