APPLiA POLSKA

VI Kongres AGD

VI Kongres

Jak co roku „InfoProdukt” objął patronatem medialnym największe wydarzenie w branży AGD w Polsce. Szósta edycja Kongresu AGD, którego organizatorami są związek producentów AGD APPLiA Polska oraz kilkunastu partnerów wydarzenia, producentów AGD, odbędzie się w tym miesiącu w Łodzi.

Związek AGD APPLiA już po raz szósty organizuje ogólnopolski Kongres AGD. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24 – 25 maja 2024 r. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W agendzie wydarzenia znajdują się liczne prelekcje poświęcone bieżącym sprawom branży, jak wykorzystanie AI, gospodarka obiegu zamkniętego, efektywność ESG, współczesne inwestycje w fabryki czy smart home. Pierwszy dzień wydarzenia zostanie zwieńczony uroczystym bankietem. Drugi dzień Kongresu AGD to Business Mixer AGD, czyli spotkanie producentów z dostawcami oraz usługodawcami, m.in. start-upami oferującymi innowacyjne rozwiązania dla branży AGD.

Organizowany przez nasz związek kongres jest przede wszystkim zaproszeniem do rozmowy o szeroko rozumianej branży AGD – o trapiących ją bolączkach, oczekujących na wykorzystanie szansach czy nowych rozwiązaniach prawnych. Głęboko wierzę, że stworzona w ten sposób przestrzeń do dialogu przyczynia się do rozwoju tak ważnego dla polskiej gospodarki sektora – powiedział Wojciech Konecki, prezes Związku Pracodawców AGD APPLiA Polska i wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Okazja jest tym bardziej wyjątkowa z uwagi na to, że w tym roku 20 lat swojej działalności obchodzi APPLiA Polska, początkowo funkcjonująca jako CECED. Od momentu powstania w 2004 r. związek doradza i konsultuje ze swoimi członkami branżowe stanowiska w tematach związanych z przemysłem, innowacyjnością, prawami konsumenckimi, efektywnością energetyczną, normalizacją czy gospodarką obiegu zamkniętego. APPLiA Polska to także monitoring sprzedaży, produkcji i eksportu AGD w kraju i Europie oraz eksperci w wielu kluczowych dla AGD dziedzinach. Siłą APPLiA są członkowie, czyli 35 firm dostarczających łącznie blisko 100 proc. sprzętu AGD na polskim rynku oraz reprezentujących prawie 100 proc. całej produkcji AGD w Polsce. Ich łączny przychód z działalności w Polsce w 2023 r. przekroczył 50 mld zł.

W imieniu organizatorów zapraszamy na VI Kongres AGD. Relacja z wydarzenia ukaże się w kolejnym wydaniu „InfoProduktu”.

2024-04-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket