CIARKO

Z dwiema nagrodami „iF Design Award Gold 2024”

Z dwiema nagrodami

Polska marka Ciarko Design, jednego z największych producentów specjalizujących się w okapach kuchennych w Polsce, została doceniona dwiema nagrodami „iF Design Award Gold”. To jedno z najbardziej cenionych wyróżnień w branży wzornictwa i inżynierii.

Do nagrody „iF Design Award Gold” napłynęło aż 11 tysięcy zgłoszeń z całego świata. Docenionych zostało tylko 79 produktów ze wszystkich kategorii. Warto dodać, że w tym konkursie wygrywają wyłącznie wybitne projekty. Tym bardziej cieszy, że wśród zwycięzców znalazła się polska marka Ciarko Design, a wśród nagrodzonych produktów rodzina okapów Mono i okap Simple.

Ciarko to polski producent okapów, który na rynku obecny jest od ponad 30 lat. Swoje produkty dystrybuuje nie tylko w naszym kraju, ale także do wielu państw na całym świecie. Ponadto jest prekursorem rozwiązań z zakresu filtracji powietrza, wyciszenia pracy silników, oświetlenia LED i sterowania gestami. Wszystkie modele są produkowane w fabryce w Polsce, gdzie we własnym laboratorium Ciarko testuje wszystkie podzespoły, a także gotowe produkty. Dzięki temu utrzymuje bardzo dobrą jakość okapów. „IF Design Award Gold” to jedno z najbardziej cenionych wyróżnień w branży wzornictwa i inżynierii. Nagroda za wybitne osiągnięcia projektowe jest przyznawana od 1953 r. i stanowi tym samym najstarszy niezależny znak designu na świecie. Architekci, producenci, projektanci wnętrz walczą o przyznanie tej prestiżowej nagrody co roku. „IF Design Awards” są przyznawane markom, które wyróżniają się wyjątkowym podejściem do projektowania, estetyką, funkcjonalnością i innowacyjnością swoich produktów.

Swoją decyzję o przyznaniu serii Mono złotej nagrody jury „iF Design” uzasadniło słowami: „Seria Mono okapów kuchennych Ciarko Design jest przykładem równowagi między estetyką a użytecznością, która jest bardzo pożądana, ale rzadko osiągana w projektowaniu kuchni. Wisienką na torcie jest system obsługi gestami bezdotykowymi, dodający odrobinę magii do już intrygującego projektu. Brawo, Ciarko!”.

Spośród tysięcy zgłoszeń z całego świata nagrodę otrzymał także okap Simple. Zdobył uznanie jury swoim unikatowym designem i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. To wielkie osiągnięcie podkreśla zaangażowanie marki w doskonałość i pasję, którą wkłada w projektowanie swoich produktów. To uznanie jest również dowodem talentu całego zespołu Ciarko Design.

Z-dwiema-nagrodami-iF-Design-Award-Gold-2024-2
2024-04-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket