AMICA

Grupa Amica wprowadza technologię druku cyfrowego InkJet [promocja]

Grupa Amica wprowadza technologię druku cyfrowego InkJet

Grupa Amica rozpoczęła ambitny projekt, który miał na celu wprowadzenie nowej technologii znakowania płyt indukcyjnych. Projekt został wsparty przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i zakończył się sukcesem, który wprowadził na rynek producentów AGD zupełnie nowe rozwiązanie.

Inicjatywa miała rozwiązać problem zarządzania dostawami szyb ceramicznych do produkcji płyt indukcyjnych. Przedsięwzięcie napotykało trudności związane z różnorodnością modeli płyt, długim czasem realizacji zamówień i dużą minimalną wielkością danej partii zamówienia, co ograniczało reakcję na zmieniające się zapotrzebowanie rynku.

Robert Stobiński – pierwszy wiceprezes zarządu ds. operacyjnych.

W dzisiejszym świecie cyfrowym idee przemysłu 4.0 mają ogromne znaczenie dla zmian w sposobach produkcji. Dzięki nim możemy nie tylko pracować wydajniej, ale także bardziej elastycznie dostosowywać się do indywidualnych potrzeb klientów. Przemysł 4.0 otwiera więc drzwi dla dynamicznego, zrównoważonego i spersonalizowanego rozwoju przemysłu.

 

Nowa technologia druku

Aby rozwiązać te wyzwania, Amica zdecydowała się zrezygnować ze standardowej technologii znakowania na rzecz innowacyjnego druku cyfrowego (InkJet). Po trzech latach prac linia produkcyjna jest w pełni zautomatyzowana. Dzięki temu Amica może teraz zaopatrywać się jedynie w 30 modeli czystych szyb ceramicznych i wykonać wszystkie nadruki we własnym zakresie.

Nowa technologia umożliwia skrócenie czasu przygotowania nowego wzoru z 4 tygodni do zaledwie 4 godzin. Dzięki zdolności produkcyjnej wynoszącej 165 sztuk na godzinę Amica może obecnie wyprodukować nawet 3600 sztuk dziennie, co daje blisko 800 000 sztuk rocznie.

Grupa-Amica-wprowadza-technologie-druku-cyfrowego-InkJet-2

Duża wydajność druku

Nowa technologia doskonale wpisuje się w koncepcję przemysłu 4.0, który zakłada harmonijną integrację „inteligentnych” maszyn, systemów oraz efektywnych metod modyfikacji procesów produkcyjnych. Celem jest osiągnięcie doskonałej wydajności przez zrównoważone połączenie tych elementów. Korzyści płynące z zastosowania tej nowoczesnej technologii obejmują redukcję zapasów, zwiększenie elastyczności produkcji, szybką reakcję na potrzeby klientów oraz możliwość wprowadzania nowych trendów wzorniczych i automatyzacji procesów. Integracja wszystkich urządzeń linii jednym systemem sterowania umożliwia dwustronną komunikację elementów, co zapewnia efektywność i spójność procesu. Nowoczesne rozwiązania techniczne są kluczowe dla przekształcania branży w cyfrowym świecie i otwierają nowe możliwości zwiększenia wydajności, elastyczności i innowacji.

Grupa-Amica-wprowadza-technologie-druku-cyfrowego-InkJet-6
2024-04-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket