APPLiA POLSKA

Uczestnikiem debaty „Rok do ROP-u. Przyszłość systemu kaucyjnego”

Uczestnikiem debaty

Związek producentów AGD APPLiA Polska był reprezentowany podczas debaty „Rok do ROP-u. Przyszłość systemu kaucyjnego”.

Mechanizm ROP, czyli rozszerzonej odpowiedzialności producenta, ma za zadanie wymóc na przedsiębiorstwach wprowadzających produkty, w tym te dostarczane w opakowaniach, ponoszenie kosztów w związku z wprowadzaniem do obiegu odpadów. Celem debaty była dyskusja nad właściwą formą zmian w systemie gospodarowania odpadami, które wprowadzi oczekiwana od lat ustawa. Wśród nich przewiduje się m.in. obowiązkową opłatę opakowaniową czy konieczność uzyskiwania określonych poziomów selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych.

Związek APPLiA Polska w debacie „Rok do ROP- -u. Przyszłość systemu kaucyjnego” reprezentował Wojciech Konecki – prezes zarządu. Wydarzenie zorganizowane zostało przez redakcje „Energii i Recyklingu” oraz „Przeglądu Komunalnego”, a także przez Krajową Izbę Gospodarczą. Gościem specjalnym wydarzenia była Anita Sowińska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. W trakcie jego trwania rozmawiano o rozszerzonej odpowiedzialności producentów opakowań.

Uczestnikiem-debaty-Rok-do-ROP-u-Przyszlosc-systemu-kaucyjnego-2

Chcemy, aby olbrzymie środki były przeznaczone na edukację i walkę z szarą strefą. ROP jest wprowadzony w innych branżach, jak olejów, opon, baterii i zużytego sprzętu, którą na co dzień reprezentuje. Mamy w nich doświadczenie, które warto byłoby wykorzystać – powiedział Wojciech Konecki.

Debata jest dostępna po zeskanowaniu kodu QR.

Uczestnikiem-debaty-Rok-do-ROP-u-Przyszlosc-systemu-kaucyjnego-3
2024-03-02
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket