AMICA

Płyta gazowa PGCDT6160AoFB

Płyta gazowa

W ofercie płyt gazowych marki Amica dostępny jest nowy, 4-palnikowy model PGCDT6160AoFB. Urządzenie o szerokości 59 cm charakteryzuje się szklaną powierzchnią i oferuje jeszcze więcej miejsca do gotowania dzięki zastosowaniu konstrukcji ExtraSpace.

Projektanci Amiki zadbali o to, żeby sprostać kulinarnym wyzwaniom, gdy trzeba przygotować potrawy dla większej liczby domowników lub gości. Dlatego w modelu PGCDT6160AoFB odległości między palnikami zostały zwiększone dzięki konstrukcji ExtraSpace. Zapewnia to większą przestrzeń na garnki, nawet te większe postawione na wszystkich palnikach nie będą sobie przeszkadzały. Dzięki temu gotowanie staje się jeszcze wygodniejsze i przyjemniejsze. Ponadto możliwość użycia dużych naczyń powoduje, że potrawy gotują się szybciej z zachowaniem wartości odżywczych produktów. Płyta wyposażona jest w 4 palniki gazowe, w tym jeden o mocy aż 2,8 kW. Z powodzeniem zmieszczą się na nim duże garnki i patelnie, a także patelnia typu wok. Nowa płyta marki Amica wyposażona jest ponadto w funkcję FlameControl. Rozwiązanie tego typu zaliczane jest obecnie do ważniejszych udogodnień w płytach gazowych i znacznie zwiększa kontrolę nad wielkością płomienia. Użytkownik ma do dyspozycji dziewięć poziomów mocy, które kontrolowane są za pomocą intuicyjnych pokręteł. Warto podkreślić, że FlameControl jest jednocześnie komfortowym, bezpiecznym i oszczędnym rozwiązaniem, które optymalizuje zużycie gazu. Użytkownicy płyt gazowych w niego wyposażonych mogą sterować poziomem grzania w sposób zbliżony do tego, jaki mają do dyspozycji użytkownicy płyt indukcyjnych. Dzięki temu łatwiej dostosować wielkość płomienia do rodzaju przygotowywanych dań. Mniejszy płomień, na poziomie 2 lub 3, jest idealny do duszenia potraw, poziomy 6 i 7 są optymalne do gotowania warzyw, a 8 i 9 do smażenia mięsa czy ryb.

Wszystkie palniki w płycie PGCDT6160AoFB zostały wyposażone w zabezpieczenie przeciw wypływowi gazu. Dzięki elektrycznemu zapalaczowi gazu, aby uruchomić wybrany palnik, wystarczy delikatnie wcisnąć i przekręcić odpowiadające mu pokrętło. Jest to więc nie tylko proste, ale i wygodne rozwiązanie. Stabilne żeliwne ruszty zapewniają komfort gotowania i umożliwiają wygodne przesuwanie nawet dużych naczyń. Można je myć w zmywarce. Płyta ma też funkcję timera, co umożliwia ustawienie czasu gotowania. Po jego upływie urządzenie automatycznie wyłączy palnik, emitując przy tym charakterystyczny sygnał dźwiękowy. Timer można wykorzystać również jako minutnik, np. podczas gotowania jajek. W modelu PGCDT6160AoFB nie zabrakło również funkcji ChildLock, czyli blokady, która uniemożliwia przypadkowe zapalenie palników, np. przez dzieci.

2024-02-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket