GRUPA AMICA

Warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych

Warsztaty ekologiczne

Amica, zgodnie z prowadzoną przez firmę strategią ESG, przekazuje wiedzę o ekologii młodemu pokoleniu. Uczniowie szkoły podstawowej nr 3 we Wronkach w przyjemny i ciekawy sposób dowiedzieli się o tym, jak segregować odpady, a tym samym dbać o planetę. Wykazali się także wyjątkową kreatywnością.

Dbałość o ekologię i edukację dla najmłodszych przyświeca Amice od lat. W latach 2016 i 2018 we Wronkach zorganizowany został piknik ekologiczny dla okolicznych mieszkańców, co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem odwiedzających. Po kilku latach nadszedł czas, by wrócić do szerzenia wiedzy o ochronie środowiska, choć w nieco zmienionej niż dotychczas formule.

– Chcemy w najbliższej przyszłości w naszych działaniach kłaść jeszcze większy nacisk na ekologię i zrównoważony rozwój. To element naszej strategii na najbliższe dziesięciolecie. Od lat prowadzimy działania proekologiczne, regularnie redukując ślad węglowy, by do 2040 roku osiągnąć neutralność klimatyczną w zakresie procesów produkcyjnych. Nie ma jednak ochrony środowiska bez wiedzy, a tę najlepiej przyswajać od najmłodszych lat. Nasze warsztaty pozwalają w przyjemny sposób docierać do dzieci, które na co dzień nie zajmują się ekologią – mówi Robert Stobiński, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w Grupie Amica.

W grudniu 2023 roku, w szkole podstawowej nr 3 we Wronkach odbyły się wyjątkowe warsztaty ekologiczne, podczas których dzieci nauczyły się, jak segregować odpady i dbać o środowisko. Najważniejsze było dopasowanie warsztatów do potrzeb i zainteresowań uczniów, by zachęcić ich do segregacji na co dzień. Nie było więc nudnych prezentacji, a zaangażowane rozmowy, konkursy i quizy.

Później, dla utrwalenia wiedzy, przygotowano specjalne stanowiska, w tym plansze magnetyczne ze zdjęciami odpadów, które należało umieścić przy odpowiednim pojemniku. Były też kosze do segregacji, do których można było wrzucać zdjęcia odpadów; stanowisko, przy którym dzieci, mogły wykazać się kreatywnością, przygotowując zakładki i zabawki z odpadów. Dla zainteresowanych dostępna była także mata w kolorach pojemników na śmieci. W zabawie trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą o segregacji, ale też umiejętnością współpracy z grupą. Było mnóstwo zabawy, a ci, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi, otrzymywali słodką nagrodę od maskotki EKOta, która zachęca do prawidłowej segregacji odpadów.

Nauczyciele i dzieci byli bardzo zadowoleni z przebiegu zajęć. Z tego powodu, Amica zdecydowała, że w kolejnych latach podobne warsztaty zostaną przeprowadzone w pozostałych szkołach podstawowych a terenie gminy Wronki.

Warsztaty-ekologiczne-dla-uczniow-szkol-podstawowych-2
2024-02-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket