SAMSUNG

AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni

AI

Na targach CES 2024 Samsung prezentuje najnowsze produkty i funkcje wspierane sztuczną inteligencją (AI) i łącznością w ramach aplikacji SmartThings, tworząc w ten sposób system, który zapewnia lepsze doznania w obszarze odżywania, jak i sprzętów kuchennych. Wśród wartych uwagi produktów i funkcji należy wymienić lodówkę 2024 Bespoke Multidoor Flex z ekranem AI Family Hub.

Lodówka 2024 Bespoke Multidoor Flex z ekranem AI Family Hub to pierwsza w branży domowa lodówka działającą w ramach koncepcji Internetu rzeczy (IoT), wprowadzona na rynek w 2016 r., która teraz została wyposażona w zupełnie nową funkcję AI Vision Inside.

Jesteśmy dumni i podekscytowani możliwością pokazania ulepszonych funkcji AI, które wykorzystują najnowszą technologię, by wnieść doznania kulinarne na kolejny poziom – powiedział Moohyung Lee, EVP and head of the Customer eXperience Team of the Digital Appliances Business w Samsung Electronics.

Funkcja AI Vision Inside wykorzystuje „inteligentną” wewnętrzną kamerę, będącą w stanie rozpoznać artykuły wkładane do lodówki i z niej wyjmowane. Ponadto jest ona wyposażona w system Vision AI, który potrafi zidentyfikować do 33 rożnych świeżych artykułów spożywczych na podstawie wcześniej zdefiniowanych danych, które obejmują około miliona zdjęć jedzenia. Dzięki liście żywności, która jest dostępna i może być edytowana na ekranie Family Hub, użytkownicy mogą także ręcznie dodawać datę ważności dla artykułów, które chcą śledzić, a lodówka wysyła powiadomienia za pośrednictwem 32-calowego ekranu LCD, zanim artykuły osiągną tę datę.

Ponadto dzięki wsparciu ze strony funkcji Fridge Manager, która monitoruje status filtra do wody w lodówce i powiadamia o konieczności jego wymiany, ekran Family Hub oferuje możliwość łatwego zakupu nowych filtrów do wody ze sklepu Amazon za pomocą jednego kliknięcia. Produkt nie jest jeszcze dostępny w Polsce.

AI-zmienia-nasze-doswiadczenia-w-kuchni-2
2024-02-01
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket