CYFROWA POLSKA

Nowi członkowie związku

Nowi członkowie związku

Dell Technologies, Iron Mountain, Meta oraz NTT System dołączyły do związku Cyfrowa Polska, zrzeszającego firmy z sektora cyfrowego i nowych technologii działające na polskim rynku.

Nowi członkowie będą zaangażowani między innymi w kwestie dotyczące wdrażania rozwiązań metawersum, cyfrowego obiegu dokumentacji i rozwoju sztucznej inteligencji. Włączą się także w edukację cyfrową.

Jesteśmy zaszczyceni, że kolejni ważni gracze na rynku nowych technologii zdecydowali o dołączeniu do związku Cyfrowa Polska – mówi Michał Kanownik, prezes organizacji. – Obecność tych czterech ważnych firm na liście członków Cyfrowej Polski pomoże nam zacieśnić kontakty i wzajemnie wspierać się w działaniach na rzecz cyfryzacji naszego kraju. Dzięki nim będziemy mogli tworzyć szerszą platformę do wymiany doświadczeń i jeszcze skuteczniej reprezentować głos branży cyfrowej – precyzuje Michał Kanownik.

Meta to jedna z największych firm technologicznych na świecie, właściciel m.in. platform Facebook oraz Instagram. W ramach związku Cyfrowa Polska wesprze dalsze prace Komitetu ds. Metawersum, opracowującego ramy polskiej strategii metaświata, a także włączy się w prace nad kwestiami wykorzystania sztucznej inteligencji.

Druga z firm – Dell Technologies – to unikalna rodzina firm zapewniających kluczową infrastrukturę umożliwiającą organizacjom płynne przeprowadzenie cyfrowej transformacji, modernizację środowiska IT oraz skuteczną ochronę danych. Dell Technologies jest wybierany przez klientów wszelkich rozmiarów ze 180 krajów – od 98 proc. firm z listy Fortune 500 po klientów indywidualnych. Cyfrowa Polska skorzysta na doświadczeniu firmy m.in. w zakresie cyfrowej transformacji edukacji. Do związku Cyfrowa Polska dołącza również NTT System SA, polska firma, dystrybutor, ale też producent komputerów, z których szczególnie wyróżniają się gamingowe. Także to przedsiębiorstwo pomoże w realizowaniu zadań związanych z edukacją cyfrową.

Działania Cyfrowej Polski wesprze też Iron Mountain, To przedsiębiorstwo wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie odgrywa rolę lidera w zakresie zarządzania dokumentacją. Dlatego to właśnie cyfrowy obieg informacji będzie najważniejszym tematem działań firmy w ramach Cyfrowej Polski.

2024-01-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket