LG ELECTRONICS

LG kreuje przyszłość dzięki innowacjom opartym na AI

LG kreuje przyszłość

Dyrektor generalny LG William Cho redefiniuje sztuczną inteligencję (AI), określając ją mianem „serdecznej inteligencji”, i podkreśla kluczową rolę tej techniki w zwiększaniu satysfakcji oraz komfortu życia klientów.

Firma LG Electronics na konferencji „LG World Premiere” w Las Vegas na CES 2024 przedstawiła nową wizję pt. „Wymyśl przyszłość na nowo”. Po prawie siedemdziesięciu latach wnikliwej obserwacji konsumentów na całym świecie i ich przestrzeni życiowych LG rozszerza swoją działalność poza produkcję urządzeń do domu, koncentrując się bardziej na pięciu kluczowych elementach, określanych jako 3C2S: Care, Connectivity, Customization, Servitization i Sustainability (troska, łączność, personalizacja, usługi i zrównoważony rozwój). Firma przedefiniowała AI jako „serdeczną inteligencję”. Wyraża w ten sposób swoje przekonanie, że może dbać o klientów z większą troską, empatią i uwagą.

Aktualnie nawet w 700 milionach produktów LG używanych na całym świecie znajduje się wiele „inteligentnych” urządzeń wyposażonych w czujniki wspierane przez AI. Są one zoptymalizowane do uczenia się i analizowania „fizycznych” oraz „emocjonalnych” wzorców zachowań użytkowników. LG może korzystać z rzeczywistych informacji zebranych z miliardów podłączonych urządzeń. Ten zbiór danych umożliwia wgląd w interakcje między klientami a sprzętem oraz w otoczenie, wzorce zachowań i stany emocjonalne konsumentów. Dyrektor generalny Cho wyjaśnił także kluczową rolę, jaką odgrywa LG AI Brain – potężna jednostka wykorzystująca zgromadzony przez firmę obszerny zbiór danych użytkowników, aby przewidywać potrzeby klientów na podstawie ich interakcji z produktami.

Podczas konferencji zaprezentowano także plan „inteligentnego” domu LG opartego na AI. LG wprowadzi unikalną technikę „serdecznej inteligencji” do platformy ThinQ. Omówiono również innowacyjne usługi, takie jak ChatThinQ (generatywny chatbot AI ułatwiający naturalne rozmowy z klientami) oraz 3D Home View do wizualizacji 3D i zintegrowanego sterowania przestrzeniami domowymi.

LG-kreuje-przyszlosc-dzieki-innowacjom-opartym-na-AI-2
2024-01-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket