SAMSUNG

SI w smartfonie – Galaxy AI

SI w smartfonie

Samsung, prezentując najnowsze smartfony Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ oraz Galaxy S24, zaoferował użytkownikom nowe możliwości wraz z Galaxy AI.

Galaxy AI oferuje „inteligentne” rozwiązania przydatne w wielu codziennych zastosowaniach. Zaczynając od podstawowej funkcji, jaką spełnia smartfon, czyli komunikacji, smartfony z serii Galaxy S24 pozwolą pokonywać bariery językowe łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Teraz będzie można porozmawiać ze znajomym lub współpracownikiem z zagranicy albo zarezerwować nocleg w innym kraju. Wszystko to dzięki funkcji Live Translate (tłumaczenie na żywo), czyli dwukierunkowemu tłumaczeniu głosowemu i tekstowemu rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym w aplikacji natywnej. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych aplikacji, a zastosowana w urządzeniu technika AI zapewnia całkowitą prywatność rozmów.

Funkcja Interpreter (tłumacz) umożliwia natychmiastowe tłumaczenie rozmów na żywo na podzielonym ekranie, co pozwala rozmówcom na przeczytanie prowadzonego dialogu. Co więcej, nie potrzebuje ona do działania danych mobilnych ani Wi-Fi.

W przypadku takich aplikacji jak wiadomości, funkcja Chat Assist (asystent pisania) oferuje pomoc w dobraniu tonu rozmowy, żeby wymiana informacji odbywała się z zachowaniem odpowiednich norm, w zależności od tego, czy będzie to uprzejma wiadomość do współpracownika, czy krótki i chwytliwy wpis w mediach społecznościowych. Wbudowane w klawiaturę Samsunga rozwiązanie AI potrafi też tłumaczyć wiadomości, e-maile i inne treści w czasie rzeczywistym w 13 językach. W samochodzie funkcja Android Auto automatycznie streści przychodzące wiadomości i zasugeruje przykładowe odpowiedzi i działania, takie jak wysłanie przewidywanego czasu przyjazdu do celu, co umożliwi pozostanie w kontakcie i skupienie się na drodze.

Note Assist (asystent notatek) w aplikacji Samsung Notes oferuje generowane przez AI podsumowania, tworzenie szablonów, które usprawniają robienie notatek przy pomocy gotowych formatów, oraz tworzenie okładek umożliwiających szybki przegląd notatek. W przypadku nagrań głosowych, nawet gdy mamy do czynienia z wieloma rozmówcami, funkcja Transcript Assist (asystent transkrypcji) wykorzystuje AI i zamienia mowę na tekst, tworząc transkrypcje, streszczenia, a nawet tłumaczenia nagrań.

2024-01-27
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket