BSH

Raport o zaangażowaniu na rzecz lokalnych społeczności

Raport

BSH, producent AGD, opublikował raport poświęcony zaangażowaniu w wyrównywanie szans edukacyjnych na rzecz lokalnych społeczności.

Raport, noszący tytuł „Pomagamy dla lepszego jutra”, obejmuje okres do 2023 r. i zawiera informacje na temat kluczowych inicjatyw podejmowanych przez firmę w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie, a więc miastach, gdzie BSH ma swoje biura, fabryki i centra logistyczne.

30 lat społecznej odpowiedzialności BSH

Grupa BSH była jedną z pierwszych globalnych firm w branży AGD, które już w 1993 r. podjęły odważną decyzję o zainwestowaniu w Polsce. W ten sposób 30 lat temu rozpoczęła się historia dynamicznego rozwoju i wielu sukcesów BSH w naszym kraju. Pozycja, jaką przez 30 lat funkcjonowania na polskim rynku wypracowało BSH, przekłada się na silny i pozytywny wpływ na gospodarkę i rozwój Łodzi, Wrocławia i Rzeszowa. W ślad za firmą własne inwestycje w Polsce zaczęli lokować dostawcy komponentów do produkcji, a także inni producenci AGD. W sześciu fabrykach, centrach badań i rozwoju oraz centrach usług wspólnych firma tworzy kilka tysięcy miejsc pracy. Oprócz dobrych warunków zatrudnienia, BSH wyróżnia się swoim podejściem do społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma nieustannie prowadzi działania o znaczeniu społecznym, które sprawiają, że jej otoczenie staje się bardziej przyjazne, a przyszłe pokolenia mają szansę na lepszą przyszłość.

Strategia CSR w BSH

Raport stanowi podsumowanie kluczowych działań wynikających z naszego podejścia do odpowiedzialnego biznesu w BSH. Nasza strategia CSR skupia się na przyszłości. Podnosząc jakość życia lokalnych społeczności, dążymy do realnej poprawy standardu życia i możliwości rozwoju tych, którzy tego potrzebują. Dlatego głównym celem naszego programu w Polsce jest wyrównywanie szans i wspieranie edukacji dzieci i młodzieży – wyjaśnia Sebastian Kucharski, manager ds. EB i PR w BSH w Polsce.

Od 2017 r. BSH wsparło aż 30 różnorodnych fundacji i stowarzyszeń. Niektóre instytucje, takie jak Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach pod Warszawą, firma wspiera od 15 lat. Wśród stałych beneficjentów BSH są także świetlice środowiskowe działające w Łodzi, Wrocławiu i w Rzeszowie. W 2022 r. firma włączyła się pomoc dla Ukrainy, przekazując na ten cel ponad 1000 urządzeń gospodarstwa domowego. Wsparcie firmy trafiło do instytucji i fundacji na terenie Łodzi, Wrocławia i Rzeszowa.

Raport-o-zaangazowaniu-na-rzecz-lokalnych-spolecznosci-3

 

 Biznes może zmieniać świat na lepsze. W BSH wiemy o tym od dawna. Społeczną odpowiedzialność wpisaliśmy do naszej strategii rozwoju, jeszcze zanim wzrosły oczekiwania społeczeństwa wobec wpływu przedsiębiorstw. Jestem dumny z zaangażowania naszego zespołu w realizację działań z zakresu społecznej odpowiedzialności – mówi Konrad Pokutycki, prezes BSH w Polsce.

„Pomagamy razem dla lepszego jutra”

„Pomagamy razem

Wszystkie działania BSH prowadzone są zgodnie z ideą „Pomagamy razem dla lepszego jutra”. W ten sposób producent AGD wspiera inicjatywy na rzecz społeczności i środowiska naturalnego. BSH zdaje sobie sprawę, że odpowiedzialna firma musi rozwijać się w sposób zrównoważony, uwzględniając potrzeby swojego otoczenia. Hasło „Pomagamy razem dla lepszego jutra” symbolizuje nie tylko zrównoważoną produkcję i minimalizację jej wpływu na środowisko, ale także zaangażowanie społeczne i długotrwałą współpracę z organizacjami pozarządowymi. Raport jest dostępny po zeskanowaniu kodu QR.

Raport-o-zaangazowaniu-na-rzecz-lokalnych-spolecznosci-6

Podczas akcji #BoschwPogotowiu firma przekazała 830 sztuk AGD o wartości 1 mln zł i wsparła 226 placówek medycznych.

2023-12-11
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket