SAMSUNG ELECTRONICS

Wśród pięciu najlepszych globalnych marek

Wśród pięciu najlepszych

Spółka Samsung Electronics Co. Ltd. została czwarty rok z rzędu uznana przez Interbrand, globalną firmę konsultingową, za jedną z „5 najlepszych globalnych marek”.

Interbrand publikuje swoją listę „Best Global Brands” co roku, a w tegorocznym zestawieniu ujawniono, że wartość marki Samsung wyniosła 91,4 mld USD i wzrosła w skali roku o 4 proc. Wartość marki Samsung wzrosła we wszystkich obszarach biznesowych w 2023 r. pomimo osłabionego wzrostu popytu na światowym rynku. Zdaniem Interbrand na wycenę marki Samsung Electronics pozytywnie wpłynęły następujące czynniki:

  • konsekwentne udoskonalanie doświadczeń użytkownika w oparciu o strategię „One Samsung”;
  • wyższy poziom łączności i ulepszone wrażenia podczas grania dzięki rozbudowanemu portfolio produktów i Smart- Things firmy;
  • rola firmy jako lidera w innowacyjnych technologiach przyszłości, takich jak 6G, sztuczna inteligencja (AI), technologia motoryzacyjna, rozszerzona rzeczywistość (AR) i wirtualna rzeczywistość (VR);
  • spójne działania na rzecz umacniania przywództwa ESG przez ekologiczne inicjatywy w ramach wszystkich linii produktowych.

– Dzięki wsparciu naszych klientów na całym świecie wartość marki Samsung Electronics stabilnie rośnie pomimo biznesowych wyzwań – powiedział YH Lee, prezes globalnego biura marketingu w Samsung Electronics. – Zawsze będziemy dążyć do bycia marką, która jest uwielbiana przez naszych klientów za bycie liderem innowacyjnych technologii, dostarczanie znaczących doznań i kontynuację działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Najlepsze globalne marki Interbrand są notowane zgodnie z wyceną wartości każdej z nich. Wycena jest wynikiem kompleksowej analizy wyników finansowych firmy, wpływu marki na decyzje zakupowe klientów i konkurencyjności marki. Jest to wycena wartości marki z jedną z najdłuższych historii na świecie i cieszy się powszechnych uznaniem z tytułu swojej wiarygodności.

2023-12-07
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket