BSH

Nowa siedziba centrum badań i rozwoju w Rzeszowie

Nowa siedziba centrum badań i rozwoju

Spółka BSH zawarła umowę dotyczącą budowy nowej siedziby dla centrum badań i rozwoju małego AGD w Rzeszowie. Nowy obiekt powstanie przy ul. Klementyny Hoffmanowej na terenie należącym do BSH.

W nowoczesnym budynku o powierzchni ponad 2 tys. m2 będzie pracowało około 100 osób. Firma rozpoczęła już przygotowywanie placu budowy. W nowym, dwupiętrowym budynku znajdą się pomieszczenia do testów i pomiarów, prototypownia, a także przestrzeń biurowa, sale konferencyjne i pokoje spotkań. W części do testów firma odwzoruje m.in. rzeczywiste warunki domowe.

Będziemy tu rozwijali najnowocześniejsze technologie i urządzenia małego AGD. Misją naszej firmy jest poprawianie jakości życia w domach milionów ludzi na całym świecie, a Rzeszów ma w jej realizacji coraz większy udział. To bez wątpienia zasługa naszych zaangażowanych pracowników, którzy potrafią odważnie myśleć w nieszablonowy sposób – powiedział Richard Dalacker, dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie.

Z kolei Andrzej Gdula, dyrektor ds. business administration w BSH w Rzeszowie, podkreśla, że nowy budynek będzie przyjazny dla pracowników.

Nowa siedziba R&D będzie miejscem pracy dla około 100 osób. Będzie pełna zieleni i dziennego światła. Nowoczesne przestrzenie wspólne będą zachęcały do spotkań i twórczej pracy. Pracownicy będą też mieli do dyspozycji m.in. otwarty taras – powiedział Andrzej Gdula.

Całkowita wartość projektu to prawie 24 mln zł. Część budowlana zostanie zrealizowana przez Strabag. Przenosiny R&D do nowego budynku są zaplanowane na 2025 r.

Cieszymy się, że BSH powierzyło nam realizację tak ważnej dla siebie inwestycji, jaką jest centrum badań i rozwoju, które będzie miejscem powstawania nowych innowacyjnych rozwiązań stosowanych w sprzęcie AGD. To kolejny kontrakt, po rozbudowie warszawskiej siedziby, który realizujemy dla BSH. Jestem przekonany, że również ten projekt ukończymy z sukcesem i zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Strabag posiada odpowiedni know-how i doświadczenie w budowie tego typu obiektów. Wspomnieć można choćby realizowane przez nas aktualnie w sąsiednim województwie, w Lubartowie, centrum badawczo rozwojowe IPT Fiber – powiedział Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag.

BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale także z innych regionów świata oraz z Polski. W rzeszowskim centrum badań i rozwoju BSH są opracowywane i testowane nowoczesne modele urządzeń wprowadzane następie do produkcji. Firma poszukuje właśnie inżynierów i stażystów.

Nowa-siedziba-centrum-badan-i-rozwoju-w-Rzeszowie-2

 

Badania i rozwój są dla BSH niezwykle ważne. Dlatego nawet teraz, w okresie wielu gospodarczych wyzwań, nie zwalniamy tempa inwestycji, również w tej dziedzinie. Jestem przekonany, że nowa siedziba dla naszego R&D w Rzeszowie stanie się sercem innowacyjności dla małego sprzętu AGD. Cieszę się, że rozwijamy się w stolicy Podkarpacia. Nasz wyjątkowy zespół już teraz tworzy tu rozwiązania wykorzystywane w BSH na całym świecie – Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Polsce.

 

 

Nowa-siedziba-centrum-badan-i-rozwoju-w-Rzeszowie-3

Nowoczesne centrum R&D w Rzeszowie to inwestycja o wartości prawie 24 mln zł. Zatrudnienie w nim znajdzie ok. 100 osób.

2023-11-12
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket