ASEKOL PL , ENVIROPOL PL

Konkurs „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz!”

Konkurs

Przedsiębiorstwo przetwórstwa elektroodpadów Enviropol PL organizuje już dziesiątą, jubileuszową edycję ogólnopolskiego konkursu „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz”.

Kierowana do placówek oświatowych, wychowawczych i terapeutycznych na terenie całej Polski akcja ma zaangażować dzieci, młodzież i ich rodziców w aktywną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (elektrośmieci) oraz zużytych baterii. Do konkursu można przystąpić w dowolnym czasie, jednak nie później niż 30 czerwca 2024 r. Placówkę należy zgłosić na stronie internetowej konkurs. enviropol.pl. Podmioty biorące udział w konkursie w poprzednim roku nie muszą ponownie wypełniać formularza zgłoszeniowego. W przypadku utraty loginu lub hasła organizator zaleca kontakt pod adresem: edukacja@asekol.com.pl.

Zadaniem placówki jest organizacja zbiórki elektrośmieci i zużytych baterii. Następnie zgłasza ona odbiór odpadów. Organizator odbiera je, waży oraz wpisuje ich masę i nalicza punkty na konto placówki. Gdy uczestnik przekazuje jednorazowo mniej niż 1000 kg (minimum logistyczne to 500 kg elektrośmieci) przelicznik to 1 kg = 0,20 z ł. Dla wartości od 1000 do 2000 kg przelicznik wynosi 1 kg = 0,30 zł, a powyżej 2000 kg wzrasta on do wartości 1 kg = 0,40 zł. Zebrane punkty wszyscy uczestnicy mogą wymienić na nagrody zgodnie z katalogiem lub przekazać je na cel charytatywny. Najaktywniejsze placówki, z najlepszymi wynikami w zbiórce, mogą zdobyć nagrody specjalne, takie jak karty premiowe Sodexo i karty podarunkowe Empiku. Ich wartość to 5000, 3000 lub 2000 zł brutto, odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce na szczeblu ogólnopolskim. Na etapie wojewódzkim wartość nagród to odpowiednio 2000, 1500 oraz 1000 zł brutto. Nagrody z poszczególnych etapów łączą się. Regulamin akcji, materiały edukacyjne oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie konkurs.enviropol. pl lub po zeskanowaniu kodu QR.

Konkurs-Elektrosmieci-oddajesz-nagrody-dostajesz-2
2023-11-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket