SIEMENS

Poleca roślinne zamienniki mleka do kawy

Poleca

Cappuccino, latte macchiato czy flat white – każdy miłośnik kawy wie, że dla stworzenia idealnej kawy z mlekiem mleczna pianka jest niemal tak samo ważna jak espresso. Na czym polega spienianie mleka i jakich zamienników używać, najlepiej wyjaśnia marka Siemens.

Podczas procesu spieniania następuje równomiernie rozprowadzenie bąbelków pary wodnej w podgrzanym mleku, a zawarte w nim białka przyciągają drobne bąbelki gazu i je stabilizują. W rezultacie powstaje wiele małych i idealnie stabilnych pęcherzyków powietrza, które znamy jako pianę. Na właściwości pieniące mleka lub produktów zastępczych wpływają: zawartość białka i tłuszczu, świeżość produktu i temperatura początkowa. Warto wziąć pod uwagę fakt, że im wyższa temperatura spieniania (od 4 do 68 °C), tym mniejszą otrzymujemy średnicę pęcherzyków, w wyniku czego pianka staje się gęstsza i stabilniejsza.

Kluczowy jest również czas przechowywania mleka lub napoju poza lodówką: powinien być jak najkrótszy, ponieważ stabilność pianki zmniejsza się wraz z wyższą temperaturą otoczenia. Niezależnie od tego, czy jest to mleko krowie, czy alternatywa bezmleczna, zawsze warto starać się korzystać ze świeżych produktów. Siemens zaleca stosowanie napoju owsianego lub migdałowego jako zamiennika mleka, ponieważ oba produkty dają dobre rezultaty spieniania, które nadają się nawet do tworzenia latte art i mają przyjemnie słodki smak.

Udział pianki mlecznej w mleku w ekspresach marki Siemens to ponad 40 proc. Dodatkowo urządzenia posiadają system autoMilk Clean, czyli w pełni automatyczny parowy system czyszczenia, który aktywuje się po każdym parzeniu kawy z mlekiem, zwalniając użytkownika z codziennego mycia modułu spieniania mleka. Ekspres sam utrzymuje idealną higienę – mówi Piotr Ciach, senior product manager w BSH.

Marka Siemens zaprasza do eksperymentowania z różnymi rodzajami napojów roślinnych i tworzenia doskonałych kawowych kompozycji. Automatyczne ekspresy do kawy wraz z alternatywnymi roślinnymi napojami dają nieograniczone możliwości kulinarnych kreacji.

Poleca-roslinne-zamienniki-mleka-do-kawy-2
2023-10-07
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket