BSH

Konrad Pokutycki wyróżniony medalem 600-lecia Łodzi

Konrad Pokutycki

Łódź wyjątkowo hucznie obchodzi jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji 600 łodzian zostanie wyróżnionych pamiątkowymi medalami za zasługi wobec miasta.

Kandydatów do wyróżnienia można było zgłaszać do 10 kwietnia bieżącego roku. Następnie ich wyboru dokonała kapituła konkursowa pod przewodnictwem prezydent Łodzi. Wśród wyróżnionych znalazł się Konrad Pokutycki – prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, pełniący tę funkcję od 2008 r. Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Po ukończeniu studiów przez kilka lat wykładał w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego, w szkołach biznesu oraz w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. W latach 2006 – 2017 był członkiem rady nadzorczej ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, w tym od 2007 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego ElektroEko. Od 2009 r. do 2014 r. był prezesem CECED Polska (teraz APPLiA Polska). Od 2006 r. jest członkiem Komitetu Sterującego. W 2017 r. ponownie został wybrany na prezesa APPLiA Polska. Funkcję tę pełni do dziś.

W 2015 r. otrzymał prestiżową nagrodę Wektora Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej za osobisty wkład w rozwój branży producentów AGD, nowatorskie pomysły oraz innowacyjne rozwiązania, które konsekwentnie wdraża w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. W 2020 r. uhonorowano go tytułem „Łodzian Roku 2019” za działania na rzecz miasta. Ponadto w 2020 r. został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

Łódź od zawsze była w yjątkowym miejscem dla spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego ze względu na lokalizację zakładów produkcyjnych oraz centrum R&D i logistycznego. To właśnie w Łodzi w 1994 r. firma zaczęła produkcję pralek na terenie naszego kraju. Okazja jest tym bardziej doniosła, ponieważ w tym roku spółka obchodzi 30-lecie swojej działalności w Polsce.

2023-09-18
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket